Był bohaterem, któremu zawdzięczaliśmy wolność. Nie żyje

Był bohaterem, któremu zawdzięczaliśmy wolność. Nie żyje Źródło:

Media obiegły niezwykle smutne informacje. Nie żyje człowiek, który dla młodych pokoleń Polaków może stanowić prawdziwy wzór patriotyzmu. Odszedł pułkownik Mieczysław Herod, jeden z ostatnich żołnierzy armii generała Władysława Andersa.

Herod urodził się w 1918 roku. 20 lutego obchodził więc swoje setne urodziny, w czasie których nie zapomniał wspomnieć o wartości, jaką jest wolna ojczyzna. - Urodziłem się w niewoli, ale żyję w wolnej Polsce. W Polsce, o którą walczyłem - mówił poruszony żołnierz.

Nie żyje Mieczysław Herod

Herod wziął udział nie tylko w kampanii wrześniowej, ale także libijskiej oraz włoskiej. Za swą niezwykłą odwagę i poświęcenie dla dobra kraju został nagrodzony Srebrnym Krzyżem Wojennym Orderu Virtuti Militari.

Wyjątkowy wzór patriotyzmu

Chociaż wielokrotnie sugerowano, aby podnieść rangę wojskową Heroda do godności generalskiej, ostatecznie nie doczekał tej nobilitacji. O jego śmierci media poinformowała oficjalnie prezes Obszaru Południowego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". Do rodziny bohatera spływają dziś kondolencje z całego świata. My także dołączamy do nich swoje wyrazy wsparcia.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wypadek limuzyny MON! Staranował samochód
  2. Brutalnie potraktował protestujące w Sejmie. Ujawniono jego wstrząsającą tożsamość
  3. Z ostatniej chwili: Morgan Freeman oskarżony
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News