Cały świat patrzył na jej walkę z rakiem. Niestety, nie żyje

Cały świat patrzył na jej walkę z rakiem. Niestety, nie żyje

Nie żyje znana amerykańska piosenkarka i kompozytorka. Artystka przegrała walkę z rakiem na samym początku nowego roku. To niesamowicie smutna informacja.

Nie żyje Pegi Young, piosenkarka i człowiek wielkiego serca. Amerykanka, żona bardziej rozpoznawalnego za oceanem muzyka Neila Younga, miała zaledwie 66 lat.

Piosenkarka i aktywistka na rzecz chorych dzieci nie żyje

Jak przypomina serwis Terazmuzyka.pl Pegi zadebiutowała na scenie muzycznej w 1983 roku jako członkini kapeli The Pinkettes. Przez większość kariery wspierała swoimi działaniami, również muzycznymi, męża. Pobrali się w 1978 roku, cztery lata po tym jak się poznali. Była aktywna jeszcze w ostatniej dekadzie. W 2007 roku nagrała album "Pegi Young", pierwszy zbiór jej twórczości z kilku dekad. Później do tej produkcji dołączyły jeszcze dwa krążki. Piosenkarka koncertowała z zespołem The Survivors.

Człowiek wielkiego serca

Zasłynęła nie tylko jako artystka. Wraz z mężem powołali w 1986 roku szkołę dla dzieci z upośledzeniami. Inicjatywa wzięła się z doświadczeń pary. Dwójka synów Amerykanki urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Z kolei u jej córki wykryto epilepsję. Muzycy nie poddali się. W Bridge School zorganizowali – szkołę dla upośledzonych dzieci. Jak pisze Wirtualna Polska rokrocznie organizowali koncerty dedykowane dzieciom z upośledzeniami. Gośćmi pokazów były znakomite zespoły: Pearl Jam, Metallica, Tom Petty, czy Dawid Bowie. Kluczowa była jednak codzienna trudna działalność - edukacja i opieka nad dziećmi potrzebującymi szczególnej pomocy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Założenie szkoły specjalnej było też umotywowane brakiem podobnej placówki, do której rodzice mogliby oddać swoje dzieci. Pegi z mężem mieli stwierdzić, że takowej nie ma w ich rejonie. Dlatego postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Działalności filantropijnej poświęcili sporą część swojego życia. Z czasem w związku pary przestało się układać. Pegi rozwiodła się z Neilem Youngiem w 2014 roku. Piosenkarka, kompozytorka, a także wieloletnia partnerka Neila Younga, Pegi Young, przegrała walkę z rakiem piersi. Zmarła 1 stycznia 2019 roku. Amerykańska opinia publiczna zapamięta ją przede wszystkim jako żonę Neila Younga i działaczkę, dla której los dzieci nie był obojętny. nie żyje screen Pegi Young FacebookZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje znany ksiądz. Z uśmiechem przyznał, że gwałcił dzieci: „Potrzeba jak każda inna"
  2. Nie żyje aktor, którego pokochaliśmy za Chłopców z ferajny czy Ace Ventura. Koszmarna śmierć
  3. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
  4. Jak mieszka Dorota Szelągowska? Wiele można było się spodziewać, ale to…
  5. Smog w Polsce zabija powoli. Nie lekceważ go
źródła: Wp.pl, Terazmuzyka.pl, En.wikipedia.org
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News