Cały artystyczny świat pogrążył się dziś w żałobie. Nie żyje Philip Roth, amerykański powieściopisarz. Twórca odszedł w wieku 85 lat, zabrała go choroba.

Co do tego, że Roth był naprawdę wybitnym pisarzem, nie mieli wątpliwości zarówno fani, jak i krytycy. Najbardziej rzeczowo potwierdzić to może fakt, iż w długiej karierze udało mu się zdobyć między innymi prestiżową nagrodę Pulitzera.

Nie żyje Philip Roth

Roth wydał łącznie ponad 30 książek. Nie bał się w nich mówić o tematach trudnych – amerykańskiej polityce i obyczajowości, czy też żydowskim pochodzeniu.

Wybitny twórca zmarł jednak niestety w wieku 85 lat z powodu niewydolności serca. O śmierci pisarza poinformował Blake Bailey, jego biograf.

Tragiczne wiadomości

– Philip Roth zmarł dziś w nocy, otoczony przez przyjaciół, którzy go kochali. Drogi człowiek i nasz najwybitniejszy żyjący pisarz – napisał Bailey na Twitterze.

Do najbliższych twórcy spływają dziś kondolencje z całego świata. Fani wspominają Rotha oraz jego twórczość, podkreślając talent oraz erudycję pisarza.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Internauci nie mają litości dla Cichopek. Festiwal szyderstwa z aktorki
  2. Przerażająca wizja polskiego księdza. Z niepełnosprawnymi w Sejmie stanie się coś strasznego
  3. Wróblewska żyje w strachu. Chodzi o gwałt

Czy jesteś fanem twórczości Philipa Rotha?

Loading ... Loading ...

Gwiazdy "Klanu", które już nas opuściły [ZDJĘCIA]


Znani Polacy, którzy przegrali walkę z rakiem [ZDJĘCIA]