Nie żyje aktywistka znanego na całym świecie ruchu społecznego. Jej śmierć jest tragedią dla całej organizacji, oraz wszystkich kobiet na globie. Dla wielu była wzorem – symbolem feminizmu, kobiecości i pewności siebie. Media podają, że popełniła samobójstwo w mieszkaniu w Paryżu. Nie żyje Oksana Shachko.

Oksana Shachko miała 31 lat, urodziła się i wychowała na Ukrainie. Była artystką i jedną z najbardziej znanych aktywistek ukraińskiego kobiecego ruchu społecznego Femen. Organizacja była niezarejestrowana, utworzono ją zaledwie 10 lat temu, jednak już po tak krótkim czasie zyskała rozpoznawalność i popularność na całym świecie.

W wolnym czasie malowała ikonoklazmy, czyli obrazy przypominające chrześcijańskie ikony. Prócz postaci świętych zawierały one jednak nietypowe dodatki, zwracające uwagę na obecne problemy i sytuację na świecie. Niektórzy dzieła te uważają za obrazę uczuć religijnych.

Nie żyje Oksana Shachko. Media podają, że popełniła samobójstwo

Kobieta pochodzi z Ukrainy, jednak od wielu lat mieszkała we Francji. To właśnie tam 23 lipca znaleziono jej w jej mieszkaniu w Paryżu. Nie wiadomo do tej pory, kiedy nastąpił zgon – ostatnio znajomi widzieli ją w piątek wieczorem.

– Dokładny moment śmierci wciąż nie jest znany. Tego dowiemy się po sekcji zwłok, ale ostatnio widziano ją w piątek 20 lipca wieczorem – informuje założycielka ruchu Oleksandra Szewczenko.

Rosyjskie media podają, że było to samobójstwo. Potwierdziły to założycielka ruchu Oleksandra Szewczenko i działaczka Inna Szewczenko. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób Oksana pozbawiła siebie życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała Polska wierzyła, że to się nie stanie. Oboje zginęli w męczarniach
  2. Horror gwiazdy z Top Model. „Wielodniowe wymioty, omdlenia”
  3. Po latach wyszło na jaw. Mega gwiazda popełniła samobójstwo
  4. Tragiczny wypadek. Ostatnie zdjęcie psa i chłopca niezwykle wzrusza
Oksana Shachko / fot. Wikipedia
Ikonoklazm autorstwa Oksany Shachko
Oksana Shachko

14 gwiazd, które chciały odebrać sobie życie [ZDJĘCIA]

Znani aktorzy PRL, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci [ZDJĘCIA]