Cały kraj go nienawidził. NIE ŻYJE

Cały kraj go nienawidził. NIE ŻYJE Źródło: fot. pxhere.com

Nie żyje człowiek, który swoimi działaniami doprowadził do prawdziwych tragedii, a przez które cały kraj go znienawidził. Piramida finansowa, którą stworzył, oszukała wciąż nieoszacowaną liczbę osób. Siergiej Mawrodi zmarł na wolności.

W latach 90. cieszył się niezwykłym bogactwem. Niestety wszystkie swoje pieniądze zdobył poprzez doskonale zaplanowane oszustwo. Niemal trzydzieści lat temu stworzył piramidę finansową o nazwie MMM, która wedle różnych szacunków zniszczyła życie od kilkudziesięciu tysięcy do ponad miliona osób. Oszustwa, które organizował, doprowadził do samobójstwa 50 drobnych przedsiębiorców. MMM upadła w 1997 roku. Sam Mawrodi aresztowany został w 2007 roku został aresztowany, lecz po kontrowersyjnym procesie, nie został umieszczony w zakładzie karnym.

Siergiej Mawrodi nie żyje

O śmierci przedsiębiorcy poinformowały rosyjskie media. Wedle gazety "Moskowskij Komsomolec" został zabrany z przystanku autobusowego niedługo po tym, jak jednemu z przechodniów powiedział o bólu w klatce piersiowej. Wedle informacji "RBK" natomiast, karetka zabrała go z jego mieszkania. Rosjanin miał zaledwie 62. Prawdopodobną przyczyną śmierci był atak serca. Oznacza to, że mężczyzna nigdy tak naprawdę nie odpowiedział za swoje przestępstwa. Co ciekawe po upadku oryginalnego MMM, Mawrodi przez lata próbował wznowić firmę, nigdy się to jednak nie udało w takim stopniu, jak za pierwszym razem. Oszust obiecywał miesięczne zyski rzędu 30 proc. dla osób starszych i 20 proc. dla pozostałych. W 2015 rosjanin próbował otworzyć nawet swoją firmę w Chinach opartą o bitcoiny, ale i ta inicjatywa oczywiście upadła. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rosja odpowiada na wydalenie dyplomatów. Jest niebezpiecznie
  2. Media: Polska zrywa stosunki dyplomatyczne z sąsiadem!
  3. Są wyniki! Donald Tusk wygrał
źródło: wp.pl Następny artykuł