To niezwykle smutna wiadomość dla wszystkich fanów jednej z największych ikon w swoim fachu na świecie. Nie żyje słynny we wszystkich krajach na świecie idol uwielbiany przez miliony. 

Miliony osób na całym świecie pogrążyły się w żałobie. Ich największy idol i bożyszcze właśnie odszedł z naszego świata.

ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsająca wiadomość! Nie żyje słynna gwiazda Polsatu

„Papież gastronomii” na zawsze zapisał się w karty historii

Paul Bocuse – który doczekał się przydomku „papież gastronomii” – to Francuz, który już za życia stał się prawdziwą legendą. To właśnie jego nazwisko nosi najbardziej prestiżowa nagroda, jaką mogą otrzymać szefowie kuchni na całym świecie. „Złoty Bocuse” jest przyznawany od 1987 roku, a jego zdobycie jej marzeniem wszystkich kucharzy.

To on zapoczątkował sztukę kulinarną znaną powszechnie jako nouvelle cuisine. To nowoczesna kuchnia francuska, która pod względem walorów dietetycznych znacznie różni się od tradycyjnej kuchni francuskiej. W nowoczesnym ujęciu kucharze stawiają na najświeższe składniki i ekskluzywny sposób serwowania potrawy.

ZOBACZ TAKŻE – Sylvester Stallone UMIERA! Lekarze robią co mogą

Restauracja należąca do papieża gastronomii ma trzy gwiazdki Michelina, a w jego przewodniku wyróżniono ją jako najlepszą i najdroższą.

To właśnie on był inicjatorem prestiżowych Międzynarodowych Targów Gastronomii, Hotelarstwa i Żywienia SIRHA.

Minister ogłasza żałobę

Bocuse miał miliony fanów na całym świecie. Jego sympatycy pogrążyli się w żałobie. Odejście wielkiego kuchmistrza to ogromna strata dla świata gastronomii.

Paul zmarł w wieku 91 lat. O jego niespodziewanej śmierci poinformował minister spraw wewnętrznych Francji, który dał do zrozumienia, że był krajowym symbolem.

– Gastronomia pogrążyła się w żałobie… Odszedł papież gastronomii. Pan Paul to była Francja: prostota i wielkoduszność; doskonałość i sztuka życia – napisał na swoim profilu na Twitterze Gerard Collomb.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda Polsatu zginęła w wypadku. Miała przed sobą całe życie

Źródło: rmf24.pl

Nigdy nie zamrażaj TYCH rzeczy!


Nie chcesz się przeziębić? Jedz TE rzeczy!

Zobacz również