Nie każda śmierć wzbudza w opinii publicznej smutek i żal. Po tym, jak odejdą niektóre osoby, znajdą się tacy, którzy się ucieszą. Tak z pewnością będzie w tym przypadku, bowiem umarł właśnie jeden z największych i najbardziej znanych morderców naszych czasów.

W szpitalu Bakersfield w Kalifornii w wieku 83 lat zmarł Charles Manson. Od początku lat 70. ubiegłego wieku przebywał w więzieniu. Został skazany wraz z grupą swoich wyznawców na karę śmierci za bestialskie morderstwo w willi Romana Polańskiego.

Zginęła wówczas jego żona, Sharon Tate, która ponadto była w ciąży oraz grupa przyjaciół. Samego Polańskiego nie było wówczas w jego amerykańskim domu. Wyrok na Mansonie nie został wykonany, bowiem w latach 70. w Kalifornii została zniesiona kara śmierci. Zmieniono ją na dożywocie.

Przywódca sekty, leader, morderca

Charles Manson był przywódcą sekty, która nazywała się „Rodziną”. Jak sam twierdził, do potwornego morderstwa na rodzinie i przyjaciołach Polańskiego zainspirowała go muzyka zespołu „The Beatles”.

Manson, mimo wieloletniego pobytu w więzieniu, nigdy nie okazał skruchy. Wielokrotnie ubiegał się o przedterminowe zwolnienie, którego zawsze mu odmawiano. Przebywając w więzieniu zajął się tworzeniem muzyki. Wydał kilka płyt z pogranicza bluesa i rocka progresywnego.

Choroba i śmierć zbrodniarza

Manson miał 83 lata, zaś większość swojego życia spędził w więzieniu. Nic więc dziwnego, że zaczęły go dręczyć choroby. W zeszłym tygodniu pogorszył się jego stan zdrowia, trafił zatem do szpitala w Kalifornii.

Władze więzienne i lokalne unikały udzielania zbyt wielu informacji. Powoływano się przy tym na przepisy prawne o ochronie informacji o stanie zdrowia skazańców.

Informację o śmierci zbrodniarza podał portal TMZ.com. Dla wielu będzie to powód do radości i świętowania. Z pewnością pojawią się jednak tacy, którzy ogłoszą żałobę. Manson stał się poniekąd legendarny i symboliczny.

9 największych psychopatów wszech czasów


Wiedziałeś, że te gwiazdy mają polskie korzenie?!

Zobacz również