Nie żyje największa skandalistka naszych czasów. O jej pięknie marzyli wszyscy

Nie żyje największa skandalistka naszych czasów. O jej pięknie marzyli wszyscy Źródło:

Smutna wiadomość obiegła świat mediów. Nie żyje największa skandalistka naszych czasów. Niezwykle piękna modelka zamieszana była w afery, które miały światową skalę. 

W poniedziałek zmarła Christine Keeler. Modelkę przewieziono do szpitala Princess Royal University w Farnborough. Keller znana była z największych politycznych skandali w historii, których była główną bohaterką. ZOBACZ TAKŻE: To się dzieje teraz! Koszmar w Polsce, nie żyje 66 nastolatków

Miała słabość do polityków

Modelka miała niezwykłą słabość do mężczyzn u władzy. Ogromna burza rozpętała się, kiedy na jaw wyszło, że nie mogła się zdecydować, kogo woli bardziej i jednocześnie spotykała się z z brytyjskim ministrem Johnem Profumo i byłym dyplomatą wojsk ZSRR, Jewgienijem Iwanowem, który okazał się szpiegiem.

Romans z ministrem

Keeler pochodziła z Anglii. Zajmowała się modelingiem i występami jako showgirl. W 1963 roku w Wielkiej Brytanii wybuchła największa polityczna afera z jej udziałem. Okazało się, że piękność wdała się w romans z ministrem Johnem Profumo, cieszącym się ogromnym szacunkiem i wywodzącym się z Partii Konserwatywnej politykiem. I chociaż pogłoski o romansie ministra z modelką pojawiały się już od długiego czasu, Profumo utrzymywał swoją wysoką pozycję w rządzie.

Działała na dwa fronty

O ich romansie media doniosły pod koniec 1962 roku, kiedy doszło do wypadku z użyciem broni palnej, w którym brało udział dwóch kochanków modelki. Wtedy też na jaw wyszło, że kobieta jednocześnie romansowała również z dyplomatą ze Związku Radzieckiego Jewgienijem Iwanowem.

Największa skandalistka w historii UK

Plotki jednak bardzo szybko ucichły, a Brytyjczycy zastosowali się do zasady, która mówi o tym, że nie należy wtrącać się do prywatnych spraw innych osób. Ta cisza trwała do marca 1963 roku, kiedy poseł George Wigg z Partii Pracy podczas posiedzeń parlamentu zaczął ponownie roztrząsać tę sprawę. Nawiązywanie do tego zajścia uzasadniał wyższą koniecznością zachowania narodowego bezpieczeństwa. Minister na początku zaprzeczał, jakoby miały go łączyć bliższe relacje intymne z modelką. Ostatecznie jednak uznał, że wypieranie się nie ma sensu i przyznał się do romansu. Skandal przybrał tak potężną skalę, że Profumo podał się do dymisji. Wtedy właśnie nastąpił potężny zwrot w historii Wielkiej Brytanii, a rządzących konserwatystów zastąpiła Partia Pracy. fot. flickr Modelka zmarła w wieku 75 lat. ZOBACZ TAKŻE: Fatalny wypadek samochodowy. Słynny aktor nie żyje
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News