Ta śmierć kończy pewną epokę. Żałoba na całym świecie

Ta śmierć kończy pewną epokę. Żałoba na całym świecie

Ta śmierć oznacza koniec pewnej epoki. Żałobą okrył się cały świat. Słyszeliśmy o niej wszyscy i liczyliśmy na to, że pobije jeszcze kilka kolejnych rekordów. Nie żyje najstarsza osoba na świecie.

22 lipca zmarła Chiyo Miyako - najstarsza osoba na świecie. Jej śmierć została jednak dopiero teraz potwierdzona przez służby. Dnia 2 maja bieżącego roku skończyła 117 lat. Tymi urodzinami przebiła rekord najdłużej żyjącego mężczyzny świata, Jiroemona Kimury, który w dniu swojej śmierci miał 116 lat i 54 dni. Cały świat trzymał kciuki za zdrowie Chiyo Miyako, ponieważ przed kobietą stał jeszcze jeden kluczowy rekord. Niestety, nie udało jej się. Nie zdążyła pobić wiekiem najdłużej żyjącej kobiety, Francuzki Jeanne Calment, zmarłej w 1997 roku w wieku 122 lat i 164 dni.

Nie żyje Chiyo Miyako - najstarsza osoba na świecie. Kim była, czym się zajmowała?

Chiyo Miyako była Japonką, a sekret swojej długowieczności zawdzięczała zdrowej diecie i aktywnemu trybowi życia. Lubiła ryby i inne owoce morza, przede wszystkim węgorze. Nosiła tytuł "superstulatka", była także najdłużej żyjącym współcześnie człowiekiem. Prywatnie uwielbiała kaligrafię i ćwiczyła ją aż do śmierci. W księdze Rekordów Guinessa opisana jest jako "dobra i życzliwa w stosunku do innych". Taką ją właśnie wspomina rodzina. Kto teraz przejmie jej zasłużony tytuł? Również kobieta z Japonii, 115-letnia Kane Tanaka mieszkająca na wyspie Kiusiu w miejscowości Fukoka. Najstarszym obecnie żyjącym mężczyzną, co ciekawe, jest także Japończyk! Jego wiek jest jednak znacznie niższy, bo superstulatek Masazo Nonaka mieszkający w Hokkaido w środę świętował "dopiero" 113 urodziny.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kora nie żyje
  2. Wojciechowska padła ofiarą oszustki! Tragedia podróżniczki
  3. Wrzuciła zdjęcie z kąpieli z synem. Internauci oburzeni jej pozą
  4. Polska: Seryjny morderca zwierząt aresztowany! Jego wiek szokuje
najstarsza osoba na świecie Chiyo Miyako najstarsza kobieta na świecie Chiyo Miyako najstarsza kobieta na świecie Chiyo Miyako
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News