Nie żyje najsłynniejszy oszust w historii Polski

Nie żyje najsłynniejszy oszust w historii Polski Źródło: youtube.com/tlc

Tulipan nie żyje. Najsłynniejszy oszust i amant w historii Polski odszedł w wieku 62 lat. Historia jego przestępstw na zawsze zapisała się w annałach polskiej kryminalistyki.

Tulipan, czyli Jerzy Kalibabka był najsłynniejszym przestępcą - amantem w historii Polski. Mężczyzna, którego znakiem rozpoznawczym było rabowanie pięknych, zamożnych dziewcząt w latach 70 i 80 umarł w wieku 62 lat. Historia jego działań po dziś jest prawdziwym ewenementem, a jego przygody doczekały się nawet adaptacji serialowej.

Tulipan nie żyje. Wspomnienie legendarnego oszusta

Jerzy Kalibabka urodził się 29 marca 1956 w rodzinie wędkarskiej. Jako nastolatek odkrył, że ma wielki urok osobisty, który pozwala mu na wiele podbojów miłosnych. Swoje niesamowite umiejętności w uwodzeniu mężczyzna wykorzystał do rabowania, oszukiwania i wyłudzania pieniędzy od pięknych kobiet, które najczęściej stawały się celem legendarnego przestępcy.

Za swoją działalność i podboje miłosne, mężczyzna był kilkukrotnie aresztowany. Po schwytaniu go przez funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i osadzeniu w więzieniu w 1980 amantowi udało się uciec i pozostać przez dwa lata na wolności, gdzie pod fikcyjnymi imionami i nazwiskami kontynuował swoją przestępczą działalność. Na jego nieszczęście, kryminalna kariera zakończyła się w 1982 roku, kiedy jeden z milicjantów zauważył go podczas podbojów miłosnych w Szczawnicy.

Sąd, który prowadził postępowanie w jego sprawie, udowodnił mu ponad 103 przestępstwa na terenie całego kraju. Prokurator, nie zważając na tłumaczenia Kalibabki skazał go na 15 lat pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości miliona, ówczesnych złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Serial przyniósł mu popularność

Niezwykła i będąca prawdziwym ewenementem historia Jerzego Kalibabki spotkała się z wielkim zainteresowaniem ze strony TVP, którzy zaoferowali mężczyźnie, że pomogą mu spłacić sądową kaucję, jeśli ten zgodzi się pomóc im w kręceniu serialu, który opierał się na jego biografii. Mężczyzna zgodził się i przyjął propozycję stacji telewizyjnej, dzięki czemu powstał serial "Pan Tulipan", który odtwarzał historię przestępstw i podbojów miłosnych oszusta.

Dzięki produkcji, Jerzy Kalibabka stał się postacią znaną w całej Polsce, a serial o jego przygodach był śledzony przez miliony widzów. Po wyjściu z więzienia legendarny amant-oszust nie wrócił do działalności przestępczej, aczkolwiek często opowiadał mediom o swoich działaniach, ujawniając wiele, nieznanych szczegółów dotyczących jego życia. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maryla Rodowicz planuje POGRZEB! Piosenkarka pochowa najważniejszą osobę w swoim życiu
  2. Michał Szpak ma dziewczynę? Gwiazdor pokazał się z piękną blondynką. Razem wyglądają BAJECZNIE!
  3. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania
  4. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  5. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł