Nie żyje młody ksiądz. Straszna śmierć

Nie żyje młody ksiądz. Straszna śmierć Źródło: Fot. Pxhere.com

Pochodzący z podwarszawskiego Żyrardowa ksiądz zginął przed dwoma dniami w wyniku tragicznego wypadku. Jego śmierć można uznać za jedną z najbardziej strasznych.  Przykre wydarzenie wstrząsnęło wiernymi. 

8 stycznia we wtorek 36-letni ksiądz wjechał swoim samochodem prosto pod koła najeżdżającego z naprzeciwka tira. W wyniku zderzenia z pojazdem duchowny zginął na miejscu. Sprawę bada policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-latek nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Wciąż nie wiadomo, co spowodowało takie zachowanie kierowcy. Ta straszna tragedia wstrząsnęła całym miastem.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym zjechał na przeciwległy pas ruchu, bezpośrednio pod ciężarówkę - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl st. asp. Agnieszka Ciereszko.

Młody ksiądz zginął pod kołami tira

W wyniku śledztwa mundurowi ustalili, że zmarły wyjechał naprzeciwko pędzącego tira. Kierowca ciężarówki próbował ominąć pojazd duchownego, przez co zjechał do rowu, a jego własny pojazd przewrócił się. Niestety doszło do zderzenia, w którego wyniku ksiądz stracił życie. Prowadzący tira był trzeźwy i nie odniósł żadnych ran. Obecnie trwa dochodzenia, którego celem jest ustalenie kulis zajścia i powodów, dla których ksiądz zjechał na przeciwległy pas ruchu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jak donosi "Super Express", zmarły na co dzień studiował w Rzymie. W Polsce przybywał z powodu przerwy świątecznej, podczas której spędził ostatnie Święta z rodziną. Jako duszpasterz służył od siedmiu lat. Redakcja Pikio.pl składa kondolencje rodzinie z powodu jego przedwczesnej śmierci.

Tego samego dnia zmarł sejmowy kapelan

We wtorek życie stracił również prałat Stanisław Kalinowski. Duchowny był kapelanem kaplicy sejmowej, rezydentem parafii Św. Apostołów Piotra i Pawłach w Pyrach, sędzią Sądu Metropolitarnego w Warszawie, a także kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej Świętej Opatrzności Bożej. Do zasłabnięcia księdza i śmierci doszło przed ołtarzem w Pyrach, gdzie odprawiał nabożeństwo. Pomimo natychmiastowej pomocy nie odzyskał przytomności i zmarł. Stanisław Kalinowski miał 73 lata. - [...] był człowiekiem niezwykle ciepłym, życzliwym ludziom. Taki cichy, dobry robotnik winnicy Pańskiej - powiedział o zmarłym w rozmowie z "Super Expressem" prałat Janusz Bodzan, kanclerz warszawskiej kurii. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Papież Franciszek ma bardzo ważną prośbę do Polaków. Wszystko jest w waszych rękach
  2. Tragedia tuż przed finałem WOŚP. Jurek Owsiak przekazał koszmarne informacje
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
  5. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  źródło: wiadomosci.radiozet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News