Nie żyje obiecująca sportsmenka i wschodząca gwiazda. Zmarła w dniu swoich osiemnastych urodzin. O śmierci poinformowała jej rodzina i Komitet Olimpijski. Przyczyna zgonu pozostaje nieznana.

Brytyjska snowboardzistka Ellie Soutter zapowiadała się na liczącą się gwiazdę dyscypliny. Uczestniczyła w najważniejszych juniorskich imprezach, z których przywoziła medali.

Zawodniczka marzyła o występie na Zimowych Igrzyskach w 2020 roku. Niestety wszystko odebrała jej nagła i tajemnicza śmierć.

Nie żyje obiecująca snowboardzistka

Soutter na co dzień mieszkała z ojcem w Alpach Francuskich, w których trenowała. Do Wielkiej Brytanii powróciła niedawno na ślub jednego z członków swojej. Wyjazd zahaczył o jej 18. urodziny, których niestety nie przeżyła. Rodzina sportsmenki jak na razie nie podaje przyczyn jej odejścia.

– Ten okrutny świat zabrał moją bratnią duszę, moją „Bessie”, w dniu jej osiemnastych urodzin. Byłem bardzo dumny z pięknej kobiety, w którą się zmieniła. Ellie, będę za tobą tęsknić, bardziej niż mogłabyś to sobie kiedykolwiek wyobrazić. Spoczywał w pokoju mała Mistrzyni – napisał w mediach społecznościowych zdruzgotany ojciec Ellei, Tony Soutter.

Ulubioną konkurencją Brytyjki pozostawał zawsze snowcross, czyli szybki zjazd po stoku połączony z pokonywaniem przeszkód. Przedstawiciele Brytyjskiego Komitetu Olimpijskiego zawsze bardzo dobrze ją wspominali. Największym osiągnięciem 18-latki jest brązowy medal z Festiwalu Olimpijskiego Młodzieży  tureckiego Erzurum w 2017 roku.

Celem Soutter pozostawał wyjazd do Pekinu na IO 2020. Niestety to marzenie już nigdy się nie spełni. To wielka strata dla brytyjskich i światowych sportów zimowych.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Kaczyński WEZWANY PRZED SĄD. Panika w PiS
  2. To dopiero początek afer z Szydło i limuzynami! Przyłapali ją
  3. Twój pies na pewno Cię okłamuje. Będziesz zaskoczony w jaki sposób
  4. Trzymaj się! Wiśniewski w fatalnym stanie po operacji
  5. Ranni pod Pałacem Prezydenckim! Turystka z Azji wśród poszkodowanych
Ellie Soutter. Fot. Instagram/elliesoutter
Fot. Instagram/elliesoutter
Fot. Instagram/elliesoutter

Polskie gwiazdy sportu, których już z nami nie ma [ZDJĘCIA]

Czym jeździ Lewandowski? Boskie auta gwiazd futbolu [ZDJĘCIA]

źródło: fakt.pl