Media z całego świata przekazały właśnie smutną wiadomość. Nie żyje mistrz świata w piłce nożnej. Sportowiec przegrał walkę z rakiem. Świat footballu pogrążył się w żałobie. Drugiego takiego zawodnika jak on, już nie będzie.

Rene Houseman był jedną z największych postaci w historii światowej piłki nożnej, a jego kariera była porównywalna do brazylijskiego piłkarza Pele’go. Reprezentant Argentyny, mistrz świata w 1978 roku, przez wiele lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Nie żyje Mistrz Świata w Piłce Nożnej

Przez 6 lat grał w kadrze „Albicelestes” i rozegrał dla niej aż 55 meczy. W swojej wielkiej piłkarskiej karierze dwukrotnie powołano go na mistrzostwa świata w 1974 roku i 1978 roku. Na obu tych wydarzeniach grał przeciwko reprezentacji naszego kraju.

Jednak największym jego sukcesem było zdobycie razem z narodową kadrą złotego medalu w Mistrzostwach Świata w 1978 roku, które odbyły się w Argentynie. Rene Houseman grał na pozycji pomocnika i słynął ze świetnego dryblingu i wyjątkowo mocnych strzałów.

Houseman w opinii mediów i ekspertów był jednym z najlepszych prawoskrzydłowych świata. Piłkarz swoją karierę wiązał jednak z klubami z Ameryki Południowej.

Mistrz Świata w Piłce Nożnej przegrał walkę z rakiem języka. Rene Houseman miał 64 lata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sienkiewicz ujawnia! Nadchodzi rosyjski horror
  2. Ujawniamy! Policja przygotowuje zasadzkę na Czarny Piątek
  3. Wyborcy wściekli na PiS. Wprowadzają nowy podatek

Kiedyś je ubóstwialiśmy... Co robią dziś i jak wyglądają?


8 najdziwniejszych relikwii, które przyprawią cię o zawrót głowy

Zobacz również

Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze medialne doświadczenia zdobywałam w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej. Redaktor newsów i kierownik zmiany newsroomu portalu Pikio.pl.

Link do profilu na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/sylwia-banachewicz-3a5463136/