Nie żyje były wiceprezydent Gdańska. Przegrał z chorobą

Nie żyje były wiceprezydent Gdańska. Przegrał z chorobą Źródło: fot. flickr

Nie żyje były wiceprezydent Gdańska. Właśnie taka informacja obiegła wszystkie media w Polsce. Jest to kolejna potworna strata dla mieszkańców tego miasta, którzy jeszcze się nie pozbierali po ostatniej tragedii.

Nie żyje były wiceprezydent Gdańska, Michał Bidas, który był bardzo szanowanym samorządowcem nie tylko w obrębie Gdańska. Jednak jego kariera jest znacznie ciekawsza i barwniejsza, niż mogłoby nam się wydawać na pierwszy rzut oka. Bidas zmarł w wieku 79 lat po długiej walce z uciążliwą chorobą. Informację o jego odejściu przekazało Stowarzyszenie Rajcy Gdańscy.

Nie żyje Michał Bidas

Samorządowiec urodził się 7 sierpnia 1939 roku w Brześciu. Jego ojcem był żołnierz, a dokładniej kapitan Wojska Polskiego, który zaginął podczas II wojny światowej. Jednak w swojej karierze nie poszedł w ślady ojca, natomiast zainteresował się wieloma innymi dziedzinami, które ostatecznie doprowadziły go na stanowisko wiceprezydenta Gdańska. Swoje dzieciństwo polityk spędził początkowo w Sandomierzu, gdzie u rodziny przeczekał wojnę, a następnie w Gdańsku, gdzie mieszkała i pracowała jego matka. Tam też ukończył Technikum Wychowania Fizycznego oraz Akademię Wychowania Fizycznego. Następnie rozpoczął pracę jako nauczyciel Technikum Komunikacyjnym. W przeszłości Bidas grał w koszykówkę i nawet udało mu się wraz z drużyną zdobyć tytuł mistrzów Polski. Jako nauczyciel założył Międzyszkolny Klub Sportowy, z którym zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych oraz dwa złote medale w kategorii juniorów starszych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W 1976 roku został kierownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Gdańskiego. W kolejnych latach był zastępcą dyrektora Wydziału Kultury Nauki i Sportu w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Już w 1990 przejął rolę dyrektora tej placówki, ale już w następnym roku rozpoczął swoją karierę polityczną. Jednak mimo wszystko nie zapomniał o swojej ukochanej dyscyplinie sportowej. W 1994 roku dostał się do rady miasta, a 12 lipca tego samego roku został wybrany wiceprezydentem. Nie da się ukryć, że jest to potworny cios dla całego Gdańska, które nie zdążyło się jeszcze pozbierać po śmierci Pawła Adamowicza. Mieszkańcy w bardzo krótkim czasie stracili dwie bardzo istotne osoby związane z ich miastem. Cała redakcja Pikio.pl składa najszczersze wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim Michała Bidasa. Niech spoczywa w pokoju.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Małgorzata Kożuchowska strasznie schudła. Fani pytają co się stało
  2. Pola Raksa brutalnie zgwałcona i ukrzyżowana. Aktorka doświadczyła dramatycznych scen
  3. Syn Martyniuka z tajemniczą kobietą. Pokazał ją przypadkiem
  4. Zenek chce wywieźć syna za granicę. W Polsce nikt mu nie pomoże
  5. Norbi pod ostrzałem widzów. „Ryczący prymityw”
Następny artykuł