Nie żyje polski dziennikarz. Był prawdziwym wzorem

Nie żyje polski dziennikarz. Był prawdziwym wzorem

15 czerwca pożegnaliśmy sławnego dziennikarza, medioznawcę i wykładowcę. Doktor Marek Gędek zmarł w wieku 53 lat. Zniszczyła go walka z rakiem.

Marek Gędek cierpiał na bardzo rzadki nowotwór złośliwy. Rak umiejscowił się w szyi oraz płucach dziennikarza. kuracja najnowszymi lekami, kosztującymi ponad 25 tys. złotych, dała mu tylko trochę więcej czasu. - Cierpię na dwa typy nowotworów, podstawnokomórkowy i płaskonabłonkowy jednocześnie. Są splecione ze sobą jak DNA. Chemia działa tylko na jeden typ, drugi rozprzestrzenia się w moim organizmie - mówił dziennikarzom. Kilka lat po śmiertelnej diagnozie uwielbiany przez studentów wykładowca odszedł.

Marek Gędek - pożegnanie wielkiego autorytetu

"Z ogromnym smutkiem przekazujemy informację o śmierci w dniu dzisiejszym naszego Drogiego Kolegi i Przyjaciela, Wykładowcy i Pracownika naszego Instytutu, wspaniałego człowieka, dr. Marka Gędka. Drogi Marku - spoczywaj w pokoju...” - przekazali w piątek pracownicy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wpis pojawił się na profilu Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, w którym Marek Gędek wykładał. W swojej karierze Gędek był redaktorem naczelnym, sekretarzem redakcji, wydawcą i dziennikarzem. Pracował w wielu gazetach, między innymi w „Dzień”, „Nowy Świat”, „Express Fakty”, „Edytor Press”, „Obserwator Codzienny”, „Stop", „Gazeta Wyborcza”, „Życie”, „Rzeczpospolita”. Pełnił funkcję wydawcy, sekretarza redakcji i szefa działu w kilku dziennikach m.in. w „Dzienniku Wschodnim” i „Kurierze Lubelskim”. Odszedł tuż przed publikacją swojej nowej książki. Wraz z Pawłem Zuchniewiczem skończył właśnie pisać "Pasja w pasji, czyli moje (nie)umieranie". W ostatnich miesiącach życia tworzył również serię map historycznych. Dla studentów był niepodważalnym autorytetem i człowiekiem godnym podziwu. Jego prace doceniali wszyscy. Uroczystości pogrzebowe Marka Gędka odbędą się 20 czerwca w Kaplicy Cmentarza przy ulicy Lipowej w Lublinie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. O co chodzi? Kaczyński wydał specjalne oświadczenie dla Polaków
  2. Bandyci wtargnęli do domu gwiazdy TVN! Horror słynnej dziennikarki
  3. Agacie Dudzie nieźle się oberwało! Pierwsza dama przyłapana na oszustwie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News