Bawił do łez, kochali go wszyscy. Nie żyje legenda kabaretu

Bawił do łez, kochali go wszyscy. Nie żyje legenda kabaretu

Nie żyje legendarny komik, który przez dekady bawił całe pokolenia. Zawodowo aktywny niemal do końca swojego długiego życia, zdobył szacunek i sympatię wszystkich warstw społeczeństwa, aż po najwyższe władze. Jego rekordowo długie występy na zawsze pozostaną w pamięci rodaków.

Mało który twórca kabaretu i stand-upu zyskuje tak ogromna popularność. Żarty zmarłej legendy i show, który wokół siebie tworzyła, pozostają niedoścignione po dziś dzień. Niewielu także za rozbawianie ludzi otrzymuje tytuł szlachecki. Tym, który osiągnął to wszystko, był liverpoolczyk, Sir Ken Dodd. Komediant przyszedł na świat w 1927 roku i całe życie mieszkał w domu, w którym się urodził. - Moim zdaniem był jednym z największych w swoim fachu w historii -powiedział Robert Holmes, przyjaciel i współpracownik Dodda. W ubiegły piątek szlachcic-komediant wziął ślub ze swoją partnerką, z którą żył w związku przez 40 poprzednich lat. Ceremonia odbyła się w jego sławnym domu w dzielnicy Knotty Ash. Burmistrz Liverpoolu, Joe Anderson w uznaniu zasług dla miasta i kraju, wystawił w ratuszu księgę pamiątkową, gdzie mieszkańcy mogą wyrazić swoje ubolewanie nad stratą Kena Dodda. Flagi na masztach do połowy opuścił szereg instytucji miejskich. - Pocieszamy się radością i szczęściem, jakie przyniósł temu światu - napisał na Twitterze Anderson.

Nie żyje legendarny komik

Wiadomość o zgonie Anglika nadeszła niespodziewanie. Faktem jest, że od niedawna cierpiał na poważną infekcję. Podczas swoich 90 urodzin był jednak bardzo żywy i jak zwykle zabawiał zebranych gości. Do historii przeszedł jego rekord Guinnessa, który pobił, gdy w latach 60. opowiedział około 1,5 tys. żartów w 3,5 godziny. Ken Dodd stworzył solidną markę. Występy sygnowane jego nazwiskiem organizowanie w Wielkiej Brytanii i na świecie od połowy lat 50. odwiedzały tysiące ludzi. Pewnego razu jego stand-up odwiedziła nawet para książęca, książę Walii Karol wraz z żoną Camilą. Ken Dodd będzie wspominany jeszcze przez lata, jako jedyny w swoim rodzaju i najlepszy w trudnym fachu, w którym trzeba docierać do setek ludzi jednocześnie, nie zwalniając jednocześnie tempa i nie zmieniając repertuaru.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Katastrofa lotnicza. Dziesiątki osób prawdopodobnie nie żyje, trwa wyścig z czasem
  2. Trzęsienie ziemi! Znienawidzony wiceminister sprawiedliwości PiS WYLECIAŁ
  3. Poseł Kukiz’15 nie zginął w wypadku? PORAŻAJĄCE ustalenia prokuratury
źródło: bbc.co.uk
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News