Nie żyje legenda rocka. Dorównywał mu tylko Elvis Presley

Nie żyje legenda rocka. Dorównywał mu tylko Elvis Presley Źródło:

Zmarł gwiazdor i jeden z prekursorów gatunku rock'n'roll. W swoim fachu nie było mu równych, a w sukcesie konkurował tylko z Elvisem Presleyem. Legendarny muzyk miał 89 lat.

Nie żyje legenda

W środę zmarł Antoine „Fats” Domino. Informację o jego odejściu najpierw podała telewizja BBC. Potem potwierdziło to biuro koronera w Nowym Orleanie, a wreszcie także córka artysty. Jak podają media, przyczyna śmierci była naturalna. Domino był już wiekowym człowiekiem. Gwiazdor w swojej karierze muzycznej osiągnął więcej niż wielu utytułowanych muzyków. Był współtwórcą i prekursorem gatunku rock'n'roll. Najlepiej czuł się w muzyce rhythm and blues. Sprzedał 65 milionów płyt i pod tym względem w swoim gatunku mógł z nim konkurować tylko Elvis Presley.

Utytułowany artysta

Fats Domino urodził się w 1928 roku. Śpiewał i grał na pianinie, czego nauczył się od szwagra. Komponował także własne utwory. Wydał w sumie prawie 40 albumów, zaś legendarna płyta "Fat man" uznana została za pierwszy rock'n'rollowy album, który sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. W 1986 roku został wprowadzony do słynnej Rock and Roll Hall of Fame, co jest ogromnym wyróżnieniem w amerykańskiej kulturze. W 2010 roku magazyn "Rolling stone" sklasyfikował go na 27. miejscu najlepszych artystów. Źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News