Wielka tragedia w świecie piłki nożnej. Nie żyje legenda reprezentacji Polski. Ta wiadomość zdruzgotała miliony fanów piłkarza. Ten wielki sportowiec odszedł z naszego świata, a przyczyny jego śmierci pozostają niewyjaśnione.

Wiadomość o śmierci największej postaci polskiej piłki nożnej z lat 70-tych sparaliżowała fanów sportu. Zbigniew Boniek poinformował na swoim profilu na Twitterze o śmierci wielkiego gracza.

ZOBACZ TAKŻE: Świąteczna tragedia! Nie żyje już 18 Polaków, ponad 200 RANNYCH

Nie żyje legenda reprezentacji Polski

Stanisław Terlecki odszedł w wieku 62 lat. Był jednym z najbardziej uzdolnionych piłkarzy, którzy zapisali się na stałe w karty historii polskiej piłki nożnej. Jego błyskotliwą karierę przerwała na jakiś czas poważna kontuzja, która uniemożliwiła mu wyjazd na mistrzostwa świata w 1978 roku.

To jednak nie przeszkodziło mu i dalej realizował się w zawodzie piłkarza. W 1980 roku rozpętała się potężna afera z jego udziałem, po której został wyrzucony z reprezentacji Polski. Rozegrał 29 meczów w koszulkach barw naszego kraju i strzelił w nich 7 bramek.

Terlecki był zawodnikiem klubów takich jak Legia Warszawa, Gwardia Warszawa i ŁKS Łódź. Zrobił też sporą karierę na międzynarodowej arenie – w 1981 przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie grał między innymi dla New York Cosmos czy San Jose Earthquakes. Po pięciu latach wrócił do naszego kraju. Swoją karierę oficjalnie zakończył w 1992 roku.

Nieznane przyczyny śmierci gwiazdy sportu

Wiadomością o śmierci wielkiego piłkarza podzielił się z internautami Zbigniew Boniek.

– Dostałem wiadomość o śmierci Stanisława Terleckiego, trudno w to uwierzyć – napisał na swoim profilu na Twitterze prezes PZPN.

Ostatnimi czasy ze wszystkich stron dobiegały nas informacje o problemach zdrowotnych Stanisława Terleckiego. 3 lata temu media obiegło sensacyjne wyznanie piłkarza. Mężczyzna przyznał się publicznie do uzależnienia od alkoholu i leków. Ujawnił również, że ma spore problemy finansowe.

Ostatecznie jednak nie są znane dokładne przyczyny jego śmierci. Stanisław Terlecki zmarł w wieku 62 lat.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Nie żyje słynna polska dziennikarka. Zmarła nagle, nikt nie wie co się stało

Gwiazdy, które przeżyły rodzinną tragedię [ZOBACZ!]


Gwiazdy, których karierę PRZEDWCZEŚNIE przerwała śmierć

Zobacz również

Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze medialne doświadczenia zdobywałam w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej. Redaktor newsów i kierownik zmiany newsroomu portalu Pikio.pl.

Link do profilu na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/sylwia-banachewicz-3a5463136/