W Hollywood czas się zatrzymał. Nie żyje legenda aktorstwa

W Hollywood czas się zatrzymał. Nie żyje legenda aktorstwa

Nie żyje legendarny aktor. Był ikoną i nestorem całego filmowego rodu. Gdyby nie on, kultowy film "Piękny umysł" nigdy by nie powstał. Teraz legenda aktorstwa wspominana jest przez swoich bliskich.

Zmarł Rance Howard, legenda aktorstwa i senior rodziny, całej skojarzonej z przemysłem filmowym. Jego syn, Ron Howard jest utytułowanym reżyserem, a wnuczka Bryce Dallas Howard, podobnie jak dziadek - aktorką. ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legenda reprezentacji Polski. Kibice są zrozpaczeni Howard przez wiele lat bawił wszystkich swoimi występami na ekranie. Grał w takich kultowych filmach, jak "Chinatown", "Samotny facet", "Interkosmos", "Na przedmieściach", "Uniwersalny żołnierz", "Bez lęku", "Ed Wood", "Marsjanie atakują", "Walentynki" czy "Nebraska". Debiutował w filmie "Frontier Woman", w którym zagrał w 1956 roku.

Legenda aktorstwa, której zawdzięczamy "Piękny umysł"

Howardowi zawdzięczamy powstanie tego filmu, ale także to, jak wygląda. Jego reżyserem był bowiem syn aktora, Ron Howard. Prócz tego Rance zagrał w filmie epizodyczną rolę. ZOBACZ TAKŻE: Zreformował cały kraj. Nie żyje legendarny minister Rance Howard zagrał także w innych filmach swojego syna. Wśród nich można wymienić "Plusk", "Kokon", "Za horyzontem", "Apollo 13", "Człowieka ringu" oraz "Frost/Nixon".

Pożegnanie legendy

Howard zmarł w wieku 89 lat. Ostatnim filmem, w którym zagrał, był "Broken Memories". Jego śmierć zasmuciła wiele osób, przede wszystkim oczywiście jego bliskich. Najpierw śmierć ojca potwierdził Ron Howard. - Odmienił losy naszej rodziny, zachęcając nas, byśmy szli w jego ślady - napisał Howard Junior. ZOBACZ TAKŻE: Znali go wszyscy miłośnicy kina. Zmarł najsłynniejszy w Polsce... Z kolei jego wnuczka, Bryce Dallas Howard, zamieściła na Twitterze zdjęcie ulubionego wiersza jej dziadka. Jak podkreśliła, "potrafił cytować go z głębi serca". - Myślę, że teraz zrobię to samo - dodała aktorka. Ron Howard pochwalił się jeszcze na Twitterze zdjęciem, na którym znajdują się on i jego brat wraz z dziadkiem. - Świetne zdjęcie, którym podzielił się z nami przyjaciel. Brat Clint, ja i nasz tata Rance Howard w trakcie ustawiania "The Andy Griffith Show" - skomentował fotografię. fot twitter.com/BryceDHoward fot. twitter.com/RealRonHoward
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News