Nie żyje legendarny aktor. Był ikoną i nestorem całego filmowego rodu. Gdyby nie on, kultowy film „Piękny umysł” nigdy by nie powstał. Teraz legenda aktorstwa wspominana jest przez swoich bliskich.

Zmarł Rance Howard, legenda aktorstwa i senior rodziny, całej skojarzonej z przemysłem filmowym. Jego syn, Ron Howard jest utytułowanym reżyserem, a wnuczka Bryce Dallas Howard, podobnie jak dziadek – aktorką.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legenda reprezentacji Polski. Kibice są zrozpaczeni

Howard przez wiele lat bawił wszystkich swoimi występami na ekranie. Grał w takich kultowych filmach, jak „Chinatown”, „Samotny facet”, „Interkosmos”, „Na przedmieściach”, „Uniwersalny żołnierz”, „Bez lęku”, „Ed Wood”, „Marsjanie atakują”, „Walentynki” czy „Nebraska”. Debiutował w filmie „Frontier Woman”, w którym zagrał w 1956 roku.

Legenda aktorstwa, której zawdzięczamy „Piękny umysł”

Howardowi zawdzięczamy powstanie tego filmu, ale także to, jak wygląda. Jego reżyserem był bowiem syn aktora, Ron Howard. Prócz tego Rance zagrał w filmie epizodyczną rolę.

ZOBACZ TAKŻE: Zreformował cały kraj. Nie żyje legendarny minister

Rance Howard zagrał także w innych filmach swojego syna. Wśród nich można wymienić „Plusk”, „Kokon”, „Za horyzontem”, „Apollo 13”, „Człowieka ringu” oraz „Frost/Nixon”.

Pożegnanie legendy

Howard zmarł w wieku 89 lat. Ostatnim filmem, w którym zagrał, był „Broken Memories”. Jego śmierć zasmuciła wiele osób, przede wszystkim oczywiście jego bliskich. Najpierw śmierć ojca potwierdził Ron Howard.

– Odmienił losy naszej rodziny, zachęcając nas, byśmy szli w jego ślady – napisał Howard Junior.

ZOBACZ TAKŻE: Znali go wszyscy miłośnicy kina. Zmarł najsłynniejszy w Polsce…

Z kolei jego wnuczka, Bryce Dallas Howard, zamieściła na Twitterze zdjęcie ulubionego wiersza jej dziadka. Jak podkreśliła, „potrafił cytować go z głębi serca”.

– Myślę, że teraz zrobię to samo – dodała aktorka.

Ron Howard pochwalił się jeszcze na Twitterze zdjęciem, na którym znajdują się on i jego brat wraz z dziadkiem.

– Świetne zdjęcie, którym podzielił się z nami przyjaciel. Brat Clint, ja i nasz tata Rance Howard w trakcie ustawiania „The Andy Griffith Show” skomentował fotografię.

fot twitter.com/BryceDHoward
fot. twitter.com/RealRonHoward

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku


12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię

...

Zobacz również