Nie żyje "kurdyjska Angelina Jolie". Kobieta zginęła w walce przeciw ISIS

Nie żyje "kurdyjska Angelina Jolie". Kobieta zginęła w walce przeciw ISIS

Asia Ramazan Antar, znana także jako "kurdyjska Angelina Jolie", zginęła podczas walki z dżihadystami w Syrii. 22-letnia kurdyjska bojowniczka była przyrównywana ze względu na swoją urodę do gwiazdy Hollywood, Angeliny Jolie.

22-letnia Asia Ramazan Antar miała zginąć kilka dni temu podczas walk z oddziałami ISIS. Jak podają dowódcy Antar, kobieta była "dzielnym i sławnym" żołnierzem znanym wśród Kurdów. Jeszcze przed śmiercią 22-latka miała brać udział w kilku ważnych potyczkach przeciw ekstremistom na północy Syrii. To właśnie tam kilka dni temu zginęła.

O jej śmierci poinformowano także na facebookowej stronie kurdyjskich oddziałów. "We want freedom for Kurdistan" podała komunikat, że Antar zginęła "śmiercią męczeńską podczas walki z ekstremistami".

Kurdyjka była członkinią Damskiej Jednostki Ochrony (YPJ), oddziału, który jest częścią Kurdyjskiej Ludowej Jednostki Ochrony (YPG). YPG składa się z około 50 tys. żołnierzy kurdyjskich, z czego 20% stanowią kobiety zrzeszone w YPJ.

Bojowniczki wyróżniają się zaciekłością z jaką walczą przeciw ekstremistom z Państwa Islamskiego. Ci z kolei szczerze ich nienawidzą, gdyż śmierć z ręki kobiety uważają za hańbiącą.

źródło: twitter.com/AlbinSzakola, twitter.com/nationalist_UK źródło: twitter.com/AlbinSzakola, twitter.com/nationalist_UK

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

źródło: wprost.pl, interia.pl, dailymail.co.uk pt Następny artykuł