Szokująca informacja, która obiegła polskie media, zasmuciła tysiące fanów polskiej muzyki w całym kraju. W wieku 65 lat odeszła bowiem kultowa artystka, która w swoim artystycznym życiu współpracowała z najbardziej zdolnymi współczesnymi poetami i kompozytorami.

Anna Szałapak zmarła 14 października. Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci artystki, ponieważ informacja ta nie pojawiła się w komunikacie dotyczącym jej odejścia.

Tysiące fanów artystki w całej Polsce pozostaje obecnie w głębokiej żałobie. Twierdzą bowiem, że dla nich, tak jak dla Agnieszki Osieckiej, Szałapak była „Białym Aniołem”. Pozostawiła ona po sobie fantastyczną twórczość, powstałą przy współpracy z takimi muzykami jak Zbigniew Preisner, Grzegorz Turnau, czy też Jan Kanty Pawluśkiewicz.

– Pisząc dla tej artystki, mam pewność, że doznam w zetknięciu z wykonywanym utworem, doznań szlachetnego gatunku. Że przeniesie mnie do krainy łagodności i spokoju – powiedział kiedyś o Szałapak Andrzej Zarycki. Właśnie taką pozostanie ona więc w pamięci licznych fanów, którzy przez lata pojawiali się na jej koncertach oraz recitalach.

https://www.youtube.com/watch?v=9bXhrvYhY7I

...

Zobacz również

Te zwierzęta zostały uratowane z czarnego rynku - ich PIĘKNO podbije twoje serce!