Nie żyje kobieta, która zmieniła polską politykę

Nie żyje kobieta, która zmieniła polską politykę Źródło:

Informacja szczególnie smutna dla świata polityki. Bez względu bowiem na stronę konfliktu politycznego każdy człowiek, który kawał swojego życia poświęcił służbie państwu, zasługuje na szacunek i pamięć.

W środę zmarła po długiej chorobie była minister finansów i wieloletnia członkini Rady Polityki Pieniężnej Halina Wasilewska-Trenkner. We czwartek po południu informację o tym podała jej siostra, Barbara Czaplicka.

Całe życie poświęciła pracy w finansach

Halina Wasilewska-Trenkner w resorcie finansów pracowała niezmiennie od 1995 aż do 2004 roku. W tym czasie zdążyła przebyć długą drogę awansu zawodowego, od funkcji podsekretarza stanu w takach 1995-2001, aż do roli ministra finansów przez kilka miesięcy w 2001 roku. Od początku swojej pracy w resorcie zajmowała się  przygotowaniem i realizacją budżetu państwa. Po pracy na czele ministerstwa powróciła do stanowiska sekretarza stanu. W 2002 roku prócz tego otrzymała także zadanie, by być Pełnomocnikiem Rządu ds. Restrukturyzacji Finansów Publicznych. Po zakończeniu pracy w resorcie dalej działała w dziedzinie finansów i rozwoju. Przez 6 lat (2004-2010) zasiadała w Radzie Polityki Pieniężnej. Zmarła w środę po długiej chorobie w wieku 75 lat.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News