W nocy miał miejsce tragiczny wypadek. Nie żyje jedna osoba

W nocy miał miejsce tragiczny wypadek. Nie żyje jedna osoba Źródło: Shutterstock.com/zef art

Nie żyje jedna osoba, a dwie zostały ranne w wyniku tragicznego wypadku autokaru, który miał miejsce dziś w nocy. Trwa dochodzenie, mające na celu ustalenie przyczyn tragedii.

Nie żyje kierowca autokaru, który dziś w nocy jechał z Kijowa do Świnoujścia. Dwie osoby zostały poważnie ranne. Do wypadku doszło 1 marca o godzinie 1.40 na drodze wojewódzkiej nr 703 w miejscowości Tur w powiecie poddębickim. Według wstępnych ustaleń, bezpośrednią przyczyną wypadku było koło, które urwało się od tira i uszkodziło pojazd.

Kierowca autobusu zginął na miejscu, a dwoje pasażerów odniosło poważne obrażenia. Autobus przewoził 15 obywateli Ukrainy z Kijowa do Świnoujścia. Poszkodowani pasażerowie natychmiast zostali przetransportowani do najbliższego szpitala, a pozostali przebywają w pobliskiej szkole i oczekują na zorganizowanie zastępczego transportu. 

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 703. Nie żyje kierowca autobusu, a dwie osoby są poważnie ranne

Policja bada okoliczności, w których doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w samochodzie ciężarowym podczas wymijania urwało się tylne koło. Z dużą siłą uderzyło ono w czołową szybę autokaru i wpadło do środka śmiertelnie raniąc kierowcę. Mężczyzna prowadzący samochód ciężarowy był trzeźwy. 

Życiu rannych pasażerów nie zagraża niebezpieczeństwo. W tej chwili znajdują się oni pod opieką lekarzy w pobliskim szpitalu. 

W autobusie byli obywatele Ukrainy. Trwa policyjne śledztwo, które ustali okoliczności tragicznego zdarzenia

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowały służby ratownicze. Droga została czasowo zablokowana, a policjanci wyznaczali dogodne objazdy. Policja pod nadzorem prokuratury wciąż bada okoliczności tragicznego zdarzenia, w którym zostali poszkodowani obywatele Ukrainy.

Tak wyglądało miejsce wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Tur:

źródło: Fakt 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News