Koszmarna wiadomość. Nie żyje uwielbiany polski aktor

Koszmarna wiadomość. Nie żyje uwielbiany polski aktor

To straszna wiadomość dla rzeszy jego fanów, rodziny i współpracowników. Nie żyje uwielbiany polski aktor, którego wiele osób pamięta z niezapomnianych ról na antenie TVP. Jego śmierć była dla wszystkich ogromnym ciosem.

Nie żyje Kazimierz Witkiewicz. Wielki aktor znany był przede wszystkim z roli Francesco Romanellego w  filmie Tadeusza Chmielewskiego "Nie lubię poniedziałku". W chwili śmierci miał 93 lata. Mimo tego, że dożył pięknego wieku, to jego śmierć kładzie się cieniem na jego fanach i rodzinie. Tych najwierniejszych miłośników talentu aktora, ściska za gardło fakt, że więcej go już nie zobaczą. Ostatni raz Witkiewicz na ekranie pojawił się w 1986 roku. Grał wtedy w "Zaproszeniu" Wandy Jakubowskiej.

Nie żyje wspaniały aktor znany z TVP

- Nie żyje Kazimierz Witkiewicz, pamiętny Francesco Romanelli w "Nie lubię poniedziałku". Miał w swoim dorobku także m.in. rolę Felicjana Dulskiego w ekranizacji "Moralności pani Dulskiej" z roku 1975 i generała Władysława Sikorskiego w "Do krwi ostatniej..." - poinformował o jego śmierci portal Filmpolski.pl. Aktor przyszedł na świat w 1924 roku w Krakowie. W życiu związany był głównie z teatrami krakowskimi, ale zdarzało mu się występować także w teatrach: Polskim we Wrocławiu i Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Znany był także z występów w Teatrze Telewizji TVP. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Trzęsienie ziemi w Polsce! Tym razem nie przez kopalnie
  2. Tąpnięcie w PiS! Tak źle w partii Kaczyńskiego jeszcze nie było
  3. Jej pupil odmówił odejście od łóżka gdy umierała. Prawdziwa wierność, prawdziwy przyjaciel
  4. Wszyscy dostaniemy po kieszeni! Ceny wystrzelą jak szalone
  5. Co za świństwo! Tadeusz Sznuk z rodziną byli przerażeni
Źródło: kultura.onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News