Tragiczna wiadomość dla polskiego sportu. NIE ŻYJE wybitna postać

Tragiczna wiadomość dla polskiego sportu. NIE ŻYJE wybitna postać

Nie żyje wybitna postać, osoba zdobywająca medale na igrzyskach olimpijskich. W czasie, w którym w Rosji trwa wielkie święto sportu, w polskim sporcie ogłoszono żałobę.

W wieku 71 lat zmarła polska siatkarka, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka olimpijska Halina Aszkiełowicz-Wojno. Sportsmenka od lat zmagała się z nowotworem. W piątek przegrała tę walkę, o czym poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej.

Nie żyje Halina Aszkiełowicz-Wojno

Halina Aszkiełowicz-Wojno grała w siatkówkę od lat 60. Karierę zakończyła dopiero w latach 80. W reprezentacji Polski rozegrała 177 spotkań. Debiutowała w sierpniu 1965 roku w towarzyskim meczu z Czechosłowacją. Brała udział Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku, gdzie zdobyła wraz z narodową kadrą brązowy medal. W Mistrzostwach Europy w 1967 roku zdobyła srebro, a 1971 roku - brąz. W siatkówkę grały także jej dwie siostry - Celina i Teresa. Z obiema występowała w Polonii Świdnica. W Mistrzostwach Europy w 1971 roku na hali także towarzyszyła jej młodsza siostra Celina.

Wybitna postać europejskiego formatu

Halina Aszkiełowicz-Wojno grała na pozycji środkowej. Była uczestniczką największych sukcesów polskiej kadry narodowej lat 60. i 70. Pod koniec swojej kariery w latach 1978-80 występowała we włoskich klubach Salora Bergamo i Volley Potentino. W 2008 roku uhonorowano ją miejscem w Alei Gwiazd siatkarskich w Miliczu. Siatkarka do śmierci angażowała się w promocję sportu. Halina Aszkiełowicz-Wojno zmarła po ciężkiej walce z chorobą nowotworową w wieku 71 lat. Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o jej śmierci w piątek. Jej śmierć oznacza żałobę w całym świecie polskiego sportu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Smutny koniec Perepeczki. Prawda wyszła na jaw po śmierci
  2. Solidarność w żałobie. NIE ŻYJE legendarny opozycjonista
  3. Zrozpaczona Marta Kaczyńska w żałobie. Śmierć odebrała jej radość życia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News