Niespodziewana tragedia. Nie żyje były mistrz świata, wielka legenda boksu

Niespodziewana tragedia. Nie żyje były mistrz świata, wielka legenda boksu Źródło:

Graciano Rocchigiani był wielką gwiazdą światowego boksu. Teraz cały świat obiegła informacja o śmierci tego wybitnego sportowca.

Graciano Rocchigiani w swojej karierze przegrał zaledwie sześć walk, z czego tylko jedną przez nokaut. Zdobył przy tym tytuł mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych. Pierwszy tytuł zdobył w 1988 roku walcząc w wadze średniej, był to tytuł federacji IBF. Na następne mistrzostwo musiał czekać 10 lat. Jednak tym razem zwyciężył w wadze półciężkiej w WBC przez niejednogłośną decyzję z Michaelem Nunnem. Zawodnik brał udział w prawie 50 walkach, z czego aż 19 zakończył nokautem.

Nie żyje Graciano Rocchigiani

Według informacji podanych przez media bokser zginął we Włoszech w wypadku samochodowym dzisiejszego dnia. Podróżował właśnie do swojej partnerki, z którą miał dwoje dzieci. Graciano Rocchigiani często pokonywał trasę z Berlinu do Włoch i początkowo nic nie sugerowało, że ten wyjazd zakończy się tak koszmarną tragedią. Graciano Rocchigiani był wzorem dla wielu bokserów, którzy rozpoczynając swoją karierę, marzyli o podobnych wynikach. Sportowiec zakończył swoją karierę w 2003 roku. Jedyną osobą, której udało się go znokautować, był Dariusz Michalczewski. Ich walka odbyła się w 2000 roku. Mężczyźni już wcześniej skrzyżowali ze sobą rękawice i wtedy również przegrał Niemiec przez dyskwalifikację, ponieważ uderzył Polaka po sygnale od sędziego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Nie da się ukryć, że śmierć niemieckiego boksera jest ogromną tragedią dla całego świata bokserskiego. Odszedł właśnie wspaniały sportowiec, który mógł przekazać swoją wiedzę kolejnym pokoleniom. Wiele osób zasmucił bardzo fakt, że ikona sportu odeszła w tak tragiczny sposób. O śmierci boksera poinformował Mateusz Borek poprzez swój profil na Twitterze. Dziennikarz jest komentatorem sportowym oraz zajmował się promocją boksu. - Dostałem właśnie info, ze w wypadku we Włoszech zginął były MŚ IBF w kategorii super średniej i były rywal Darka Michalczewskiego - Graciano Rocchigiani. R.I.P. - napisał dziennikarz.  1. Nad Polskę nadciąga Jessica! Wiatr ponad 100km/h
  2. Płonie prom na Bałtyku! Ponad 300 osób na pokładzie
  3. Niedługo wyginie 80% ludzkości. Naukowcy podali dokładną datę
źródło: sport.pl Następny artykuł