Zmieniła Polskę na lepsze. Kraj opłakuje jej śmierć

Zmieniła Polskę na lepsze. Kraj opłakuje jej śmierć Źródło:

Największe polskie media przekazały dzisiaj bardzo smutną wiadomość. Zmarła kobieta, która zmieniła nasz kraj na lepsze. Była człowiekiem wielkiego serca, a jej śmierć jest dużym ciosem.

Polski Kościół pogrążył się w żałobie. Nie żyje siostra Ewa Józefa Jezierska, pierwsza kobieta w naszym kraju, której udało się zdobyć tytuł profesora nauk teologicznych. Zakonnica odeszła w wieku 82 lat. Jezierska urodziła się w 1935 roku. Swoje życie oddała Bogu oraz nauce. Przez lata uczyła w katolickiej szkole we Wrocławiu, a nawet pełniła funkcję jej dyrektorki. Pracowała także jako wykładowczyni Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Nie żyje Ewa Józefa Jezierska

Poza tym siostra była genialną biblistką. Jako pierwszej kobiecie w Polsce udało jej się więc w 2004 roku uzyskać tytuł profesora nauk teologicznych. Poza tym skończyła także studia matematyczne. Jezierska była niezwykle doceniana przez krajową wspólnotę wiernych za swe oddanie dla Kościoła. W 1996 roku otrzymała nawet specjalny medal "Pro Ecclesia et Pontifice". Była również niezwykle zaangażowana w działalność charytatywną.

Niezwykle smutne wiadomości

Niestety zakonnica odeszła w wieku 82 lat. Informację o jej śmierci znaleźć możemy na stronie internetowej szkoły, z której związała swoje życie. - W dniu 31 maja 2018r. o godz. 11.45 zmarła nasza Droga Siostra Józefa Jezierska. Siostra Józefa pracowała w naszej szkole, w Prywatnym Żeńskim Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wrak człowieka. Czołowa gwiazda sportu ledwo przeżyła
  2. Klątwa nad show TVN? Kilku uczestników TAJEMNICZO zmarło
  3. Została już tylko modlitwa. Dramat Beaty Kozidrak
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News