Nie żyje wybitny polski aktor. Zmarł w totalnym zapomnieniu
Anna Maria Guziewska - 17 Października 2018

Nie żyje wybitny polski aktor. Zmarł w totalnym zapomnieniu

"Kuchnia polska", "Krzyżacy", "Polskie drogi" to tylko kilka tytułów, w których zagrał. Eugeniusz Kamiński pojawił się w ponad stu pięćdziesięciu filmach. Mogliśmy go oglądać na deskach najlepszych teatrów w Polsce. Właśnie dotarła do mediów informacja o śmierci wybitnego aktora. Miał 86 lat.

Eugeniusz Kamiński urodził się w Bydgoszczy w 1931 roku. Ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Zaraz po ukończeniu szkoły, zaczął współpracę z tamtejszym Teatrem Nowym. Jednak to film był dla niego najważniejszy. Na planie potrafił się odnaleźć najlepiej. Zadebiutował w głośnej produkcji lat 60-tych - w "Krzyżakach". Występował także serialu "Kuchnia polska" - obrazie porównywanym do głośnego "Przesłuchania" Ryszarda Bugajskiego.

Nie żyje Eugeniusz Kamiński. Grał w serialach "Polskie drogi" i "Kuchnia polska"

Dawał głos postaciom z bajek, między innymi w kultowej "Pszczółce Mai". Zagrał w "Polskich drogach", "Szwadronie" i w "Tajemnicy Enigmy". Był aktorem charakterystycznym - rozpoznawalnym, a jednocześnie niezwykle pracowitym.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
stefan12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązaćCzytaj dalej
Z całej Polski płyną słowa uznania dla świetnego aktora. Jednak media zauważyły, że od kilku lat był niemal zapomniany przez środowisko. Po raz ostatni był widziany w "Tygrysach Europy" w 2003 roku. Potem zniknął z desek teatrów i planów filmowych. Podobno aktor w ostatnich latach chorował. Przyczyna śmierci mężczyzny nie jest znana.

Aktor o wielu talentach

Grał głównie role drugoplanowe. Potrafił się odnaleźć także w epizodach. Szczególnie dał się poznać widzom małego ekranu. Mogliśmy go oglądać w serialach: "Kuchnia Polska", "Polskie Drogi" czy "Tygrysy Europy". Występował w kilkudziesięciu teatrach w Polsce, między innymi w Łodzi, Warszawie czy Krakowie. Świetnie odnalazł się w rolach postaci historycznych, jak i współczesnych. To wielka strata dla polskiej sceny teatralnej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje bardzo znany dziennikarz TVP, prowadzący legendarnego programu
  2. Nie żyje wybitny człowiek, który zmienił życie milionów. Pokonał go rak
  3. Znęcał się okrutnie nad psem, koniec historii rozerwie Ci serce. Odpowie za...
  4. Nie żyje ceniony polski dziennikarz. Służby negują naturalną śmierć
  5. Jak się ubrać do kościoła w niedziele? Wyglądaj skromnie i elegancko
marek_papala10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News