Nie żyje Danuta Szaflarska

Nie żyje Danuta Szaflarska

To tragiczna wiadomość z ostatniej chwili. W wieku 102 lat zmarła wybitna polska aktorka - Danuta Szaflarska. 

Danuta Szaflarska to jedna z najbardziej cenionych aktorek starszego pokolenia. Zasłynęła rolami w takich filmach jak "Zakazane piosenki", "Warszawska premiera", "Zemsta" czy "Ludzie z pociągu".

W grudniu 2015 roku u Danuty Szaflarskiej zdiagnozowano udar. Aktorka miała problemy z mówieniem i chodzeniem. Informację o śmierci Danuty Szaflarskiej podał TR Warszawa.

- W imieniu rodziny i całego zespołu TR informujemy, że dziś po południu odeszła Danuta Szaflarska – aktorka TR Warszawa, nasza najukochańsza, najmilsza Danusia. Miała 102 lata. Była w naszym zespole od 2010 roku. Kiedy dwa lata temu obchodziła 100 urodziny, zaśpiewaliśmy jej „200 lat”. To był niezwykły dar, być i pracować z Nią. Wnosiła do naszego teatru serce, wrażliwość i artystyczną energię, a zarazem świadomość tradycji i kultury teatralnej. Łączyła nas z przeszłością, a jednocześnie kierowała w przyszłość. Sama przekraczała granice wieku, tak jakby czas dla niej nie istniał. Kochaliśmy ją za humor i ciętą ironię, dystans do siebie i życia. Ale także za powagę, z jaką traktowała swoją pracę. Danusiu, zostaniesz z nami na zawsze. Nasz najnowszy spektakl: G.E.N | premiera dedykujemy Twojej pamięci. Mocno wierzymy, że teraz uwolniona i szczęśliwa rozpływasz się w odwiecznej energii życia i na zawsze będzie z nami! - czytamy w oświadczeniu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News