Nie żyje znana aktorka. Odeszła w zapomnieniu

Nie żyje znana aktorka. Odeszła w zapomnieniu

Współczesna kultura w dużej mierze tworzona jest przez aktorów. Bawią i skłaniają do przemyśleń, a jako osoby należące do życia publicznego, wpływają na jego bieg, często udzielając się poza sceną. W ten sposób stają się dla nas wyjątkowi. Niedawno odeszła jedna z wybitnych przedstawicielek tego zawodu.

Charlotte Rae zmarła 5 sierpnia 2018 roku, mając 92 lata. Fani dowiedzieli się o tym z CNN, gdzie informację o śmierci przekazał jej syn Larry Strauss. Była znana głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie w pamięć fanów wryła się serialem komediowym "Diff'rent Strokes". Za rolę w tej produkcji w 1982 roku została nominowana do nagrody Emmy w kategorii "najlepsza aktorka". Nie była to jej pierwsza nominacja. W 1975 roku była nominowana do tej samej nagrody za występ w „Queen of the Stardust Ballroom".

W czym grała Charlotte Rae?

Ta amerykańska aktorka była znana głównie z seriali komediowych, występowała również na scenie teatrów, a także śpiewała. Jej role były nietypowe, podkładała głos pod postacie z kreskówek, m.in. "Tom i Jerry" oraz "101 Dalmatyńczyków". Na polski srebrny ekran wróciła w 2015 roku w filmie "Nigdy nie jest za późno", widzieliśmy ją także w produkcji "Nigdy nie zadzieraj z fryzjerem" z 2008 roku. Prywatnie 4 listopada 1951 poślubiła kompozytora Johna Strauss'a, jej małżeństwo z nim trwało do połowy lat 70-tych, kiedy to na jaw wyszło, że jej mąż jest biseksualny. W 1976 roku rozwiedli się. Z tego związku pochodzą jej dwaj synowie Larry i Andrew. Według informacji podanych przez CNN, Charlotte Rae odeszła w spokojny sposób. Potwierdzają to słowa jej syna, który powiedział, że: „w chwili śmierci była otoczona przez rodzinę".

PRZECZYTAJ: PiS się z tego nie wybroni. Arcybiskup ujawnił wszystko, nie szczędził słów

PRZECZYTAJ: Przyjaciółka Kory ujawnia jej największe sekrety. Niewyobrażalne

PRZECZYTAJ: Wiadomo o czym śni Twój pies. Będziesz bardzo zaskoczony

Charlotte Rae fot. wikipedia.org/filckr.com/bekahjan Charlotte Rae fot. flickr.com Charlotte Rae fot. flickr.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News