Współczesna kultura w dużej mierze tworzona jest przez aktorów. Bawią i skłaniają do przemyśleń, a jako osoby należące do życia publicznego, wpływają na jego bieg, często udzielając się poza sceną. W ten sposób stają się dla nas wyjątkowi. Niedawno odeszła jedna z wybitnych przedstawicielek tego zawodu.

Charlotte Rae zmarła 5 sierpnia 2018 roku, mając 92 lata. Fani dowiedzieli się o tym z CNN, gdzie informację o śmierci przekazał jej syn Larry Strauss. Była znana głównie w Stanach Zjednoczonych, gdzie w pamięć fanów wryła się serialem komediowym „Diff’rent Strokes”.

Za rolę w tej produkcji w 1982 roku została nominowana do nagrody Emmy w kategorii „najlepsza aktorka”. Nie była to jej pierwsza nominacja. W 1975 roku była nominowana do tej samej nagrody za występ w „Queen of the Stardust Ballroom”.

W czym grała Charlotte Rae?

Ta amerykańska aktorka była znana głównie z seriali komediowych, występowała również na scenie teatrów, a także śpiewała. Jej role były nietypowe, podkładała głos pod postacie z kreskówek, m.in. „Tom i Jerry” oraz „101 Dalmatyńczyków”. Na polski srebrny ekran wróciła w 2015 roku w filmie „Nigdy nie jest za późno”, widzieliśmy ją także w produkcji „Nigdy nie zadzieraj z fryzjerem” z 2008 roku.

Prywatnie 4 listopada 1951 poślubiła kompozytora Johna Strauss’a, jej małżeństwo z nim trwało do połowy lat 70-tych, kiedy to na jaw wyszło, że jej mąż jest biseksualny. W 1976 roku rozwiedli się. Z tego związku pochodzą jej dwaj synowie Larry i Andrew.

Według informacji podanych przez CNN, Charlotte Rae odeszła w spokojny sposób. Potwierdzają to słowa jej syna, który powiedział, że: „w chwili śmierci była otoczona przez rodzinę”.

PRZECZYTAJ: PiS się z tego nie wybroni. Arcybiskup ujawnił wszystko, nie szczędził słów

PRZECZYTAJ: Przyjaciółka Kory ujawnia jej największe sekrety. Niewyobrażalne

PRZECZYTAJ: Wiadomo o czym śni Twój pies. Będziesz bardzo zaskoczony

Charlotte Rae
fot. wikipedia.org/filckr.com/bekahjan
Charlotte Rae
fot. flickr.com
Charlotte Rae
fot. flickr.com

Te zdjęcia Ania Przybylska opublikowała niedługo przed śmiercią!


Jakie korzenie ma narzeczona księcia Harry'ego? Nie zgadniesz!

Zobacz również

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.