Jego ubrania znaliśmy wszyscy. Nie żyje założyciel kultowej marki

Jego ubrania znaliśmy wszyscy. Nie żyje założyciel kultowej marki Źródło: fot. pixabay

Tę markę ubrań znamy wszyscy. W latach 90-tych nie było osoby w Europie, która by nie zachwycała się ich ubraniami i jednocześnie bulwersowała się ich kampaniami reklamowymi. Dzisiaj z przykrością informujemy, że nie żyje Carlo Benetton, założyciel marki United Collors of Benetton.

Nie żyje Carlo Benetton, założyciel kultowej włoskiej marki ubrań United Colors Of Benetton. Jak informuje agencja AFP, zmarł w wieku 74 lat w swoim domu w Treviso na północy Włoch. AFP nie podaje przyczyny śmierci. Carlo Benetton dorobił się swojego majątku wycenionego na 3 mld dolarów przez założenie marki odzieżowej wraz ze swoim rodzeństwem, braćmi Luciano i Gilberto oraz siostrą Giulianą. Na początku marka specjalizowała się w kolorowych swetrach. Wyróżniała ich jakość materiałów, miękkość swetrów oraz ich dostępność w wielu kolorach. Z czasem firma rozrosła się na cały świat, zaczęła oferować wszelkiego rodzaju ubrania dla osób o każdym typie urody.

Carlo Benetton był nie tylko patronem mody, ale także pokoju na świecie

Marka United Colors of Benetton była znana nie tylko ze swoich ubrań. Słynęła też silnego zaangażowania politycznego i społecznego. Od początku lat 90-tych marka miała spory udział w kontrowersyjnych kampaniach reklamowych. Kładli silny nacisk na działania antyrasistowskie, pokój na świecie i nagłaśnianie wszelkich problemów politycznych, gospodarczych i społecznych w tym czasie. Ich najbardziej kultowe kampanie reklamowe to między innymi zdjęcie trzech ludzkich serc leżące obok siebie, na każdym podpisany white black i yellow z 1996 roku. Oraz kampania z 2011, gdzie pojawiły się przerobione zdjęcia ważnych postaci religijnych jak papież Benedykt XVI i Ahmed el-Tayeb, muzułmańskim duchownym z meczetu Al-Azhar w Kairze, politycznych, jak Barack Obama, Hu Jintao, Angela Merkel w pocałunku. Obrazy te miały na celu przybliżyć problem powszechnych konfliktów na świecie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Córka Przybylskiej OKRUTNIE szydzi z młodszego brata. „Twoje życie to żart”
  2. Rozenek wygadała się o ciąży przed kamerą?! "Chyba nie będziemy tego puszczać"
  3. „Pokroiła Jana Pawła II”! Interweniowała policja
  4. Rasy psów, które nie gubią sierści. Lista i galeria
  5. Wakacyjny romans. Poddaj się letniej gorączce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News