Nie żyje były prezydent kraju! Wszyscy w ciężkiej żałobie

Nie żyje były prezydent kraju! Wszyscy w ciężkiej żałobie

Były prezydent kraju nie żyje. Miał zginąć poza stolicą swojego kraju, w koszmarnych męczarniach. Informacje o śmierci podały media z całego świata. 

Były przywódca Jemenu Ali Abd Allah Salah miał zakończyć żywot w koszmarnych męczarniach ze strony dawnych sojuszników. Prawdopodobnie dosięgły go pociski szyickich rebeliantów Huti. Najpierw informację podała telewizja al-Arabija, a za nią agencja Reutera. Media powoływały się na najbliższych współpracowników Salaha. ZOBACZ TAKŻE: To pochłonie miliony ofiar. Świat takiej tragedii jeszcze nie ... Przedstawiciele partii Salaha Generalnego Kongresu Ludowego poinformowali Reuter, że były prezydent zginął wspólnie z Jasserem al- Awadim. Pełnił on funkcję asystenta sekretarza generalnego partii. Do zabójstwa przyznali się bojownicy Huti. Poinformowali oni, że ostrzelali wóz opancerzony, którym poruszał się Ali Abd Allah Salah. Po tym były przywódca miał ponieść śmierć na miejscu. Agencja Reutera zdobyła nagranie, na którym można zobaczyć ciało Salaha. Rozpowszechniają je Huti, ale na razie nie udało się zweryfikować prawdziwości nagrania. Zwłoki są niesione na czerwonej płachcie. Widać roztrzaskaną część głowy. Nie wiadomo czy wszelkie informacje o śmierci są prawdziwe. Wiele agencji podaje, że nie wiadomo gdzie jest Salah. Ma się nie pokazywać publicznie od momentu rzekomej śmierci.

Nie żyje były sojusznik rebeliantów

Salah był sojusznikiem wcześniej rebeliantów Huti. Od kilku lat walczą oni z siłami uznawanego przez większość krajów na świecie prezydentem Jemenu Abd ar-Rab Mansurem al-Hadim. Wiernych pozostawało mu tysiące ludzi, którzy po jego śmierci pogrążyli się w żałobie. Trudno im pogodzić się ze stratą lidera w tragicznych okolicznościach. ZOBACZ TAKŻE: Właśnie wybuchła WOJNA! Zaraz militarne uderzenie ... Potem obie strony popadły w konflikt. Wziął się on z walk o wpływy i chęci kontroli nad finansami. Po późniejszych podejrzeniach byłego prezydenta o kontakty z Rijadem konflikt przyśpieszył. Arabia Saudyjska stoi bowiem na czele sunnickiej koalicji państw arabskich. Huti natomiast są szyitami. Od środy trwają walki rozszerzające się na sąsiednie regiony Półwyspu Arabskiego. Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża wyliczył, że od początku konfliktu zginęło minimum 125 osób. Źródło: tvn24.pl, telewizjarepublika.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News