Nie żyje znany polski artysta. Prokuratura wkracza do akcji

Nie żyje znany polski artysta. Prokuratura wkracza do akcji

Borys Michalik, ceniony polski malarz zmarł niespodziewanie pod koniec ubiegłego roku. Z powodu niewyjaśnionych przyczyn jego śmierci sprawie przygląda się prokuratura. Czy artysta zmarł śmiercią naturalną?

Borys Michalik miał zaledwie 49 lat. Jak podaje Fakt.pl ciało twórcy zostało znalezione w jednym z hoteli w Częstochowie 31 grudnia.

Nie żyje Borys Michalik. Artystę znaleziono martwego w hotelu w Sylwestra

Wszystko wskazuje, że artysta przebywał w hotelu przynajmniej przez kilka dni. O tym, że nie żyje przekonał się jako pierwszy jeden z jego znajomych. Po wejściu do pokoju zastał nieżyjącego malarza. Natychmiast zawiadomił służby, które zajęły się badaniem przyczyn śmierci Michalika. Jak zmarł polski Malarz? Z racji braku potwierdzonych dowodów jego śmierci wyjaśnianiem sprawy zajął się częstochowski oddział prokuratury.

Służby sprawdzą co przyczyniło się do śmierci malarza

- Choć na ciele mężczyzny nie znaleziono śladów, które mogłyby sugerować, iż do jego śmierci ktoś się przyczynił, to prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 49-letniego artysty - czytamy w serwisie Fakt.pl. Wszczęcie takiego postępowanie nie oznacza jednak, że służby postawią komuś z bliskich lub znajomych malarza zarzuty. To standardowa procedura w przypadku niesprecyzowanych powodów śmierci każdego człowieka. - Z uwagi na niejasne okoliczności zgonu, wszczęte zostało śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Borysa M. - mówił Fakt24.pl Tomasz Ozimek z częstochowskiej prokuratury O śmierci malarza poinformowała za pośrednictwem Facebooka Justyna Szychowska. Opublikowała pożegnalny wpis z konta samego Michalika. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: - Z przykrością informujemy iż w ten weekend odszedł od nas Borys Michalik. Cudowny człowiek, wielki artysta, kochający tata... Będzie Ciebie i Twego dobra brakowało - czytamy w oświadczeniu na Facebooku. Michalik był niejako "skazany na malarstwo". Był synem innego ze słynnych mistrzów pędzla, Mariana Michalika. Syn dorastał w klimacie twórczym, inspirowany dziełami Sabiny Lont. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Swoimi pracami uświetniał m. in. indywidualną wystawę w galerii Off Art oraz w Hotelu Marriott w Warszawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polakom opadły szczeki. Oto ile lat Doda ma NAPRAWDĘ
  2. Ujawniono MOCNE zdjęcie męża Wellman. Co na to fani?!
  3. Nie żyje 5 młodych Polek, wielka żałoba! OSŁUPIAJĄCE posunięcie rządu
  4. Cały świat patrzył na jej walkę z rakiem. Niestety, nie żyje
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News