Nie żyje Wachowicz. Na zawsze zapamiętamy jej uśmiech

Nie żyje Wachowicz. Na zawsze zapamiętamy jej uśmiech

To wiadomość z ostatniej chwili. Zmarła prawdziwa artystka, mistrzyni w swoim fachu. Jej śmierć jest okrutnym ciosem dla całego kraju. Nazwisko Wachowicz na zawsze zostanie zapamiętane, a jej niezwykle ciepły uśmiech pozostanie w naszej pamięci.

Nie żyje Barbara Wachowicz, pisarka i dziennikarka. O jej śmierci poinformował były warszawski radny SLD Andrzej Golimont. Słynna pisarka, która stworzyła biografię największych Polaków, zmarła w wieku 81 lat. Jej śmierć to prawdziwy cios.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: Kryzys u Lewandowskich. Anna ma dość, jest wściekła

Nie żyje Barbara Wachowicz

- Z głębokim bólem zawiadamiam, że w dniu dzisiejszym (7 czerwca 2018) o godz. 10.20 zmarła śp. Barbara Wachowicz-Napiórkowska. Pisarka polskiego losu. Honorowa Obywatelka Miasta Stołecznego Warszawy - napisał Andrzej Golimont na Facebooku. Barbara Wachowicz ukończyła Wydział Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Była pisarką i dziennikarką. Zajmowała się pisaniem biografii wielu polaków. Zajmowała się także fotografią, scenariopisarstwem oraz publicystyką. Dziennikarka ukończyła także Studium Historii i Teorii Filmu na łódzkiej filmówce, dzięki czemu mogła sobie pozwolić także na pisanie scenariuszy filmowych, radiowych i scenicznych. Miała na swoim koncie niezliczoną ilość biografii największych Polaków. Wśród nich warto wymienić choćby: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego, czy Tadeusza Kościuszki. Pisała także biografie najwybitniejszych postaci polskiego harcerstwa.

Niezapomniany uśmiech

Została odznaczona Międzynarodowym Orderem Uśmiechu, który przyznawany jest za działania przynoszące dzieciom radość. Faktycznie jej uśmiech był niezapomniany. Jej ulubionym kolorem był fioletowy, co lubiła podkreślać. Właśnie takim kolorem podpisywała się na swoich książkach. Dziennikarka należała do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i ZAiKS-u. Prócz Orderu Uśmiechu odznaczona była także Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Była czynną aktywistką miasta Warszawy, z którym związała całe swoje życie. Co roku na przełomie października i listopada można było spotkać ją kwestującą na Powązkach w obronie starych, zabytkowych mogił. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Martyniak. Tragiczna śmierć gwiazdy
  2. Nie żyje mistrz Polski. Był dumą naszego kraju
  3. TVP w żałobie. Nie żyje czołowa postać stacji
Następny artykuł