Nie żyje b. MARSZAŁEK Sejmu! Cała Polska w żałobie

Nie żyje b. MARSZAŁEK Sejmu! Cała Polska w żałobie

Jak poinformowały władze Gdańska, w wieku 89 lat zmarła polska posłanka, była marszałek Sejmu, bohaterka walk z okupantem niemieckim i działaczka społeczna. Dziś odeszła od nas Olga Krzyżanowska.

O śmierci bohaterki Szarych Szeregów poinformował dziś prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Za swoje zasługi podczas II wojny światowej Krzyżanowska odznaczona była Krzyżem Walecznych.

Nie żyje Olga Krzyżanowska

Bohaterka była wicemarszałkiem Sejmu X kadencji, a po zmianie systemu wicemarszałkiem Sejmu I kadencji. W posiedzeniach Sejmu uczestniczyła w latach 1989-2001. Z zawodu była lekarką. Zmarła dziś w Gdańsku w wieku 89 lat. - Zmarła profesor Olga Krzyżanowska. Osoba niezwykłej kultury, intelektu i zasług. Córka legendarnego dowódcy Okręgu Wileńskiego AK, sama w czasie II wojny światowej była harcerką Szarych Szeregów. Odznaczona Krzyżem Walecznych. W 1980 wstąpiła do „Solidarności”. Lekarka i wicemarszałek Sejmu, senator ale przede wszystkim wspaniały człowiek. Będzie nam Jej brakowało! - napisał na swoim facebookowym koncie Paweł Adamowicz. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Strzelanina pod polską podstawówką! Dzieci uciekały przerażone
  2. Co ukrywa Macierewicz? Szokujące doniesienia ws. katastrofy smoleńskiej
  3. Daniel Olbrychski trafił do szpitala! Przeszedł ciężką operację
źródło: tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News