Prawica w żałobie. Nie żyje doktor Zięba

Prawica w żałobie. Nie żyje doktor Zięba

Nie żyje Antoni Zięba, działacz społeczny oraz nauczyciel akademicki. Chociaż miał na swym koncie tytuł doktora inżyniera budownictwa lądowego, opinii publicznej znany był przede wszystkim jako aktywista współpracujący ze środowiskami pro-life.

Zięba od lat pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Na jego czele stanął bowiem już w 1999 roku.

Nie żyje Antoni Zięba

Chociaż zawodowo nie był związany z medycyną, miał na swym koncie wiele publikacji, w których poruszał temat obrony życia nienarodzonych. Dzięki swojej aktywności, zaczął współpracować między innymi z Telewizją Trwam oraz Radiem Maryja. Zięba twierdził, że promowane przez niego postulaty mają ogromne poparcie w środowiskach naukowych, jednak niewiele osób decyduje się pisać na ich temat. Sam był zwolennikiem wprowadzenia konstytucyjnych zmian, które miałyby chronić życie od poczęcia.

Reakcja otoczenia aktywisty

Działacz pełnił także funkcję wiceprezesa Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Miał 69 lat. Dziś opłakują go i wspominają liczni przedstawiciele polskiej prawicy. Szczere kondolencje spływają właśnie do rodziny Zięby z całego kraju. Dołączają do nich obecnie liczni internauci oraz zwolennicy pracy społecznej działacza.Najlepsze newsy dnia:

  1. „To oni chcieli śmierci Leppera”. Jackowski nie ma wątpliwości
  2. Ostatnie słowa Agnieszki Kotulanki. Łzy napływają do oczu
  3. Słynny polski podróżnik znaleziony martwy. Tragiczna i tajemnicza śmierć
Następny artykuł