To stało się tak nagle. Nie żyje A. Wiśniewski

To stało się tak nagle. Nie żyje A. Wiśniewski

Z Elbląga dotarły dziś do mediów niezwykle smutne informacje. Nie żyje Andrzej Wiśniewski, honorowy członek PTTK i legenda polskiej turystyki. Miał 85 lat.

Wiśniewski urodził się w 1932 roku w Warszawie. Swoje życie związał jednak przede wszystkim z Elblągiem, w którym zaangażował się w aktywność społeczną oraz polityczną.

Historia życia działacza

Działacz dołączył do PTTK w czasie studiów na Politechnice Warszawskiej. Pozostawał jego członkiem przez długie lata, aż do swojej śmierci, przyczyniając się do rozwoju towarzystwa. Co ciekawe, w 1989 roku Wiśniewski zaangażował się także w politykę. Dołączył bowiem do Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Regionu Elbląskiego. Wystartował w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 roku.

Nie żyje Andrzej Wiśniewski

Wiśniewski aktywnie uczestniczył w lokalnej polityce. Za swe działania został odznaczony wieloma honorowymi odznakami. Działacz odszedł w wieku 85 lat. Dla wielu osób jego śmierć była niemałym zaskoczeniem, gdyż do samego końca życia miał pozostać niezwykle aktywnym człowiekiem. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Franciszek nie ma litości dla ludzi, którzy zrobili to w Kościele. Nazywa ich ZDRAJCAMI
  2. Syn słynnego muzyka ciężko chory. Ojciec nie chce go znać: „Złe i popie*dolone dziecko”
  3. Przerażający wypadek Anny Dymnej. Groźba paraliżu do końca życia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News