Pokochaliśmy ją za "Och, Karol", "Krzyżaków" i wiele innych. Nie żyje uwielbiana polska aktorka

Pokochaliśmy ją za "Och, Karol", "Krzyżaków" i wiele innych. Nie żyje uwielbiana polska aktorka Źródło: pikio.pl

Nie żyje aktorka, która zaliczyła role w wielu znanych produkcjach, między innymi w kultowych "Krzyżakach" czy w słynnej komedii "Och, Karol". Informacje o jej odejściu dotarły do nas dopiero teraz. To ogromna strata.

Do mediów dotarły dzisiaj smutne wiadomości. Nie żyje aktorka, która w swoim dorobku, miała wiele kultowych ról. Jak wynika z aktualnych informacji, weteranka polskiego filmu odeszła w zeszły w piątek. 

Nie żyje aktorka, grała w wielu popularnych filmach

Dzisiaj poinformowano, że w wieku 94 lat zmarła Irena Laskowska, jedna z gwiazd PRL. Grała zarówno w filmie, jak i w teatrze, była niezwykle doświadczona w zawodzie, swoją karierę na ekranie zaczynała niedługo po zakończeniu II wojny światowej. Naukę rzemiosła aktorskiego rozpoczynała w słynnej szkole Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, która wtedy znajdowała się w Łodzi (obecnie jest w Krakowie). Była w jednym z pierwszych roczników szkoły.

W 1945 roku zadebiutowała na deskach teatru. W swojej karierze teatralnej występowała między innymi w Teatrze Narodowym, Dramatycznym, Polskim i Klasycznym. W filmie rozpoczęła karierę w 1948 roku, w filmie wojennym Stalowe Serca, w którym zagrała rolę pielęgniarki Danki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Najbardziej znana była z ról w filmach "Krzyżacy" gdzie wcieliła się w role księżnej Aleksandry oraz z popularnej w połowie lat 80' komedii "Och, Karol" w której zagrała Zosię, ciotkę głównego bohatera. Jednak jeh najważniejszą rolą była ta w filmie "Ostatni dzień lata" słynnego Tadeusza Konwickiego. Ponadto widzowie mogą ją kojarzyć z "Czterdziestolatka" czy "Człowieka z marmuru". Ostatni jej występ w filmie był w 2003 roku, w produkcji "Pornografia", filmie fabularnym Jana Kolskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy nie mają litości dla Kingi Dudy. Zarzucili jej najgorszą z możliwych rzeczy
2. Przeprowadzono sekcję zwłok Janusza Dzięcioła. Najnowsze informacje prokuratury o strasznej śmierci zwycięzcy Big Brothera

Jej rola w filmie Konwickiego, była doceniona również za granicą. Odgrywała w nim dojrzałą i samotną kobietę, której zakochał się grany przez Machulskiego młodszy mężczyzna. Film otrzymał nagrodę w Grand Prix Wenecji, ale Laskowska przez długi czas nie przepadała za samą produkcją. Mimo to później zagrała w innym filmie tego samego reżysera, zatytułowanym "Salto".

fot. Wikimedia Commons

fot. youtube/Akademia Polskiego Filmu

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje zgwałcona 23-latka. Szła zeznawać przeciwko oprawcom, złapali ją i zrobili straszne rzeczy, druzgocące informacje
  2. Mężczyzna zapalił światło po udanym stosunku. Zobaczył przerażającą rzecz, od razu zaczął krzyczeć
  3. Przywiązał żonę do drzewa w lesie. Siekierą zrobił jej rzeczy dużo straszniejsze od śmierci, powód odbiera mowę
  4. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  5. Niemiecka sieć wprowadziła OSOBNE kasy dla Niemców i Polaków. Klienci nie kryją oburzeni

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News