Bardzo smutna wiadomość została dziś przekazana fanom polskiego kina oraz teatru. Zmarł aktor, który znany był z takich produkcji, jak kultowy „Miś” Stanisława Barei. Artysta miał 79 lat. 

Leon Łochowski zasłynął przede wszystkim jako kierownik Służby Liturgicznej przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki. Aktywnie brał on także udział w mszach świętych odprawianych w stanie wojennym przez znanego kapłana.

Swoje życie Łochowski poświęcił jednak przede wszystkim aktorstwu. Zagrał on bowiem w takich produkcjach, jak „Miś”, „Zmiennicy”, „Siedem życzeń”, „W labiryncie”, czy też „Pieczone gołąbki”.

Aktor był bardzo dobrze znany także sympatykom warszawskich teatrów. Łochowskiego występował bowiem na ich deskach przez ponad 30 lat. Ostatnia produkcja filmowa, w której się pojawił, to „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

Ostatnie pożegnanie aktora miało miejsce 6 września. O jego odejściu poinformowało oficjalnie Stowarzyszenie „Solidarni 2010”. Wiadomość ta zasmuciła zarówno bliskich aktora, jak i jego szeroką widownię.

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

 

...

Zobacz również