Nie żyje czołowy aktor "Gwiezdnych wojen". Jego rolę kochaliśmy wszyscy

Nie żyje czołowy aktor "Gwiezdnych wojen". Jego rolę kochaliśmy wszyscy Źródło: YouTube - NBC News

Nie żyje jeden z aktorów, którego rolę znał niemal każdy. Przed laty miliony osób zachwycały się jego rolą w "Gwiezdnych wojnach", dzięki której zdobył rzeszę wiernych fanów. Choć do premiery doszło wiele lat temu, to jego popularność nie przeminęła. Dziś dowiedzieliśmy się o jego odejściu.

Nie żyje popularny aktor, który przed laty zdobył wielką sławę poprzez udział w bardzo znanej serii. Jego rola zdobyła sympatię niemal wszystkich widzów, którzy kojarzą wspomniane filmy. Nawet ci, którzy nie są fanami serii, są w stanie przypomnieć sobie popularną postać, uwielbianą przez rzesze fanów. Była ona wielbiona przez wiele lat i trudno uwierzyć, że odgrywającego tę rolę aktora nie zobaczymy już na ekranie.

Dziś w nocy dowiedzieliśmy się, że nie żyje Peter Mayhew, aktor, który cieszył się ogromną popularnością po udziale w "Gwiezdnych wojnach". W znanej na całym świecie serii filmów wcielił się w postać Chewbaki i możemy być niemal pewni, że to właśnie dzięki jego doskonałej grze aktorskiej bohater ten stał się bardzo rozpoznawalny.

Nie żyje czołowy aktor "Gwiezdnych wojen"

Peter Mayhew długo nie miał zamiaru pracować jako aktor. Miał na koncie jedynie epizod w filmie "Sindbad i oko tygrysa", jednak po tak krótkim występie nic nie wskazywało na to, by mężczyzna mógł liczyć na kolejne role. Wszystko zmieniło się po wizycie reżysera "Gwiezdnych wojen" w jednym ze szpitali, którego pracownikiem był właśnie Mayhew.

To właśnie tam George Lucas poznał Petera Mayhew, którego zaczął przekonywać do udziału w filmie. Mówił mu, że jego jedynym zadaniem będzie stanie. Reżyser nie przewidywał wówczas, że pracownik szpitala pozostanie w obsadzie kolejnych filmów. Wszystko przez to, że jego występ został przyjęty bardzo pozytywnie przez widzów.

Co ciekawe, Mayhew był drugim wyborem reżysera co do tej roli. Początkowo chciał on, by w rolę Chewbaki wcielił się David Prowse, jednak ten zdecydował się zagrać Dartha Vadera. Z perspektywy czasu wiemy, jak ważna była to decyzja dla samej serii.

Nie żyje aktor, który wcielił się w popularną postać

Na planie wyróżniał się nie tylko świetną pracą, za którą pokochali go widzowie, ale również bardzo wysokim wzrostem. Mierzył on bowiem aż 221 centymetrów, co było spowodowane chorobą genetyczną zwaną zespołem Marfana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mayhew nie wystąpił w ostatnich dwóch filmach, które miały swoją premierę w 2017 i 2018 roku, jednak pracował również przy tych produkcjach. Pojawiał się na planie jako konsultant, który pomagał aktorom odgrywającym rolę Chewbaki. Fani nie mogą uwierzyć, że żaden z młodszych aktorów już nigdy nie będzie mógł skorzystać z porad Amerykanina z brytyjskim paszportem.

- Rodzina Petera Mayhew z wielkim smutkiem i żalem przekazuje, że Peter zmarł. Odszedł od nas 30 kwietnia 2019 roku, spędzając swoje ostatnie chwile u boku rodziny w jego rezydencji w północnym Teksasie - czytamy w oświadczeniu na Twitterze aktora.

(fot. YouTube - Star Wars)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć legendarnej piosenkarki była ciosem dla milionów Polaków. Jej córki przeżyły to najbardziej
  2. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  3. Horror w Pabianicach. Urodziła dziecko do wychodka, a to nie koniec koszmaru
  4. Kajra o trudnych chwilach w małżeństwie. Gdy Sławomir grał sceny erotyczne, było jej ciężko
  5. Biskup do mieszkańców stolicy: "Wstydźcie się, Warszawiacy! Jak się spodliłaś, Warszawko"
  6. Adoptowali dziecko z Ugandy, po pół roku opowiedziała im o sobie. Od razu ją odesłali

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News