Tragiczny wypadek. Polsat: Nie żyje, miał 72 lata

Tragiczny wypadek. Polsat: Nie żyje, miał 72 lata

Dziś w Dąbrówce Górniczej w województwie lubuskim doszło do śmiertelnego zderzenia samochodu osobowego z pociągiem. Jak podaje telewizja Polsat, ofiarą wypadku jest kierowca auta. Ruch na trasie kolei został wstrzymany.

Zdarzenie z lubuskiego jest już drugim tego rodzaju w ciągu ostatnich dni. Wczoraj w Pszczynie także doszło do zderzenia samochodu z pociągiem. Kierowca zignorował znaki drogowe i wjechał na przejazd kolejowy, co oznacza, że w tej sytuacji zawinił. Szczęśliwie obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Polsat: zginął 72-latek

Podczas wypadku w Dąbrówce Wielkopolskiej doszło do identycznej sytuacji, co w Pszczynie. Kierowca osobowego Fiata Punto zignorował znaki przed przejazdem i doprowadził do zderzenia z pociągiem relacji Zielona Góra-Gorzów Wielkopolski.
Pasażerom i pracownikom składu nic się nie stało. Prowadzący samochód 72-letni mężczyzna zginął jednak na miejscu. - Do wypadku doszło około godziny 10, na oznakowanym przejeździe z działającą sygnalizacją świetlną. Na razie nie wiadomo, dlaczego kierowca zignorował czerwone światła nakazujące bezwzględne zatrzymanie się przed przejazdem. Na miejscu pracuje nasza komisja, która ustala okoliczności wypadku - przekazał telewizji Polsat rzecznik PKP Mirosław Siemieniec. W wyniku wypadku wstrzymany został ruch na jednotorowej trasie. Sytuacja ta utrzyma się prawdopodobnie jeszcze przez kilka godzin. W zamian za pociągi jeżdżą teraz specjalnie przygotowane autobusy. Na miejscu pracuje już policja, którą nadzoruje prokurator. Rzecznik PKP mówiąc o wypadku dodał, że większość tragedii dzieje się właśnie z winy kierowców. - Nieostrożne zachowanie kierowców jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na przejazdach bez rogatek. Z naszych statystyk wynika, że w 98 proc. ich sprawcami są kierujący samochodami - dodał Siemieniec. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lech Wałęsa ma poważne kłopoty. Przełomowa decyzja
  2. Jesteś emerytem? Możesz dostać pieniądze z kompletnie zaskakującego źródła
  3. Potwory! Nie uwierzycie, co zrobili tym ptakom
  4. Szczepionki – fakty i mity
źródło: polsatnews.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News