Katastrofa. Nie żyje 347 osób

Katastrofa. Nie żyje 347 osób

Nie żyje 347 osób. Tragiczne wydarzenie zmroziło ludzi na całym świecie. Zginęły kobiety, dzieci, mężowie. Starsi i młodsi. Nic nie mogło powstrzymać śmiercionośnego żywiołu. Trwa akcja ewakuacyjna, zagrożone jest życie Polaków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekonuje, że żaden Polak nie zginął w wyniku trzęsienia ziemi, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Indonezji. Choć na miejscu niewątpliwie znajdowali się Polscy turyści, między innymi jedna z gwiazd polskiej telewizji. Teraz wszyscy zmierzają w drogę powrotną do domu. ZOBACZ TAKŻE: Katastrofa lotnicza na Alasce! Wśród ofiar Polacy - Byliśmy zdani na siebie - wspomina jedna z Polek. Cieszy się, że koszmar jest już za nią, jednak w dalszym ciągu czuje się niespokojna. Wstrząs w Indonezji miał magnitudę 6,4, a jego epicentrum znajdywało się zaledwie 7 kilometrów pod ziemią. Zawaliły się budynki, zniszczone zostały drogi i mosty. Według relacji Polki nie było żadnych wcześniejszych ostrzeżeń na temat zbliżającego się kataklizmu. Mimo ogólnego strachu, Polacy mogą czuć się szczęśliwi - znaleźli się w grupie osób, które przeżyły. Prawie 350 innych mieszkańców i turystów nie miało podobnego szczęścia.

Nie żyje 347 osób. Ofiary trzęsienia ziemi na Lombok w Indonezji

Liczbę prawie 350 ofiar podała państwowa indonezyjska agencja Antara. Według doniesień CNN najwięcej osób odnaleziono w północnej części wyspy. Poza tym prawie 1,5 tysiąca osób zostało rannych, a kolejne 165 tysięcy nie może powrócić do swojego domu. Wszystko zostało doszczętnie zniszczone. Ludzie potrzebują nie tylko pomocy medycznej, ale przede wszystkim dachu pod którym mogliby spokojnie spać. Niestety, konwoje ratunkowe nie mogą dotrzeć na miejsce, bo drogi blokuje gruz, a w wielu miejscach ziemia się osuwa. Wiele osób uciekło na wzgórza i wyżej w góry, ponieważ bali się tsunami - informuje indonezyjski przedstawiciel Czerwonego Krzyża.
ZOBACZ TAKŻE: Indonezja: przemycał imigrantów, bo australijskie władze mu zapłaciły Media podają, że nie ma zagrożenia tsunami, ponieważ epicentrum trzęsienia znajdowało się w centrum lądu. Nie powinno jednak dziwić, że ludzie się boją - zwłaszcza ci, którzy na wyjazd z wyspy muszą czekać jeszcze kilka dni.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News