37 ofiar śmiertelnych, niemalże 400 osób rannych. Polska policja przekazała bolesne informacje

37 ofiar śmiertelnych, niemalże 400 osób rannych. Polska policja przekazała bolesne informacje Źródło: youtube.com/ Force123ism

Nie żyje 37 osób, a 394 zostało rannych. Policyjny raport z zakończonej właśnie akcji "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" może wprawiać w przerażanie. Wśród liczb przedstawionych przez policję znajdują się także dane na temat tego, ilu kierowców złapano na jeździe pod wpływem alkoholu. To straszne, że nadal tak wiele osób nie boi się narażać zdrowia i życia innych uczestników ruchu.

Nie żyje prawie 40 osób, które przemieszczały się podczas okresu świątecznego samochodami. Przerażająca statystyka, pokazująca smutną rzeczywistość polskich dróg w okresie świątecznym może dawać do myślenia. Szczególnie jeśli pomyśli się o tym, ile wypadków i śmierci dałoby się uniknąć, gdyby kierowcy zachowali trzeźwość.

Nie żyje 37 osób, a 394 zostało rannych. Policja podsumowuje akcję "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie"

Mimo że akcja miała w założeniu sprawić, że na polskich drogach będzie w tym roku bezpieczniej, to jej sukces jest połowiczny. Śmierć 37 osób w trakcie ostatnich dni można odczytać jako wyraźny sygnał - nadal nie można liczyć na bezpieczny przejazd do rodziny w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Jeśli doliczymy do tego 394 ranne osoby, dostaniemy prawdziwy obraz tego, jak łatwo o nieszczęście na drodze.

Bez wątpienia statystyka zgonów byłaby o wiele mniejsza, gdyby Polacy nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policja przedstawiła, ilu kierowców udało się schwytać na jeździe pod wpływem alkoholu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja bała się publikować danych o pijanych kierowcach. Zatrważające liczby

Przed rozpoczęciem akcji funkcjonariusze zakładali, że w tym roku pijanych użytkowników ruchu może być bardzo dużo.

- Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierujących pojazdami - zaznaczał podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Bliźniacy znani z uwielbianego programu znalezieni martwi. Wspólnie popełnili samobójstwo

2. Uwielbiany wokalista disco polo przewieziony do szpitala, z samochodu został tylko wrak. Porażające zdjęcia z tragedii

Przewidywania policji okazały się niestety trafne. W tym roku aż 958 kierowców zdecydowało się na podróż pod wpływem alkoholu. Gdyby ich liczba była mniejsza, wtedy możliwe, że nie nastąpiłoby tyle wypadków. Niestety, ale te święta pod tym względem były wyjątkowo smutne i powinny dawać do myślenia na przyszłość.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Rydzyk obraził Polaków. Z jego ust padły słowa, które nie mieszczą się w głowie
  4. Na chwilę zostawiła 2-letnią córkę samą w kuchni. Gdy po chwili wróciła i spojrzała na jej buzię, natychmiast zabrała ją do szpitala
  5. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News