Nie żyje legenda
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 29 Listopada 2020

Właśnie potwierdzono tragiczne informacje. Nie żyje prawdziwa legenda, wielu Polaków dużo mu zawdzięcza

Nie żyje prawdziwa legenda, smutne informacje szybko obiegły krajowe media. Jerzy Ziomek odszedł w wieku 70 lat, na wieść o jego śmierci okoliczni mieszkańcy pogrążyli się w żałobie. Mężczyzna uratował dziesiątki żyć ludzkich, przez lata czuwał nad bezpieczeństwem Polaków.

Nie żyje legendarny "Rumcajs" czyli Jerzy Ziomek. Mężczyzna odszedł w wieku 70 lat. Wyjątkowo smutne informacje przekazał burmistrz miasta na południu Polski, okoliczni mieszkańcy nie mogli w to uwierzyć. To wielka strata dla lokalnej społeczności.

Nie żyje Jerzy Ziomek, znany jako "Rumcajs" z Żywca

Zmarł Jerzy Ziomek, słynny ratownik WOPR oraz wieloletni przewodnik górski z Żywca, który jeszcze za życia stał się beskidzką legendą. O odejściu mężczyzny poinformował za pomocą mediów społecznościowych burmistrz Żywca, Antoni Szlagor.

- Z wielką przykrością zawiadamiam, że dziś w wieku 70 lat zmarł Jerzy Ziomek, który wszystkim nie tylko w Żywcu i na Żywiecczyźnie, przez swój charakterystyczny wygląd i strój, znany był jako "Rumcajs" - napisał na Facebooku burmistrza Żywca.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich, którzy nie mieszkają samiWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich, którzy nie mieszkają samiCzytaj dalej

Jerzy Ziomek urodził się w 1950 roku w Bielsku-Białej, a w latach 70. był pracownikiem firmy, która rozpoczęła budowę ośrodka położonego nad jeziorem Żywieckim. Mężczyzna zakochał się w tych terenach i na stałe osiadł w regionie.

"Rumcajs" był nie tylko ratownikiem WOPR, Jerzy Ziomek zajmował się bowiem także ośrodkiem wczasowym, który kupił w 1989 roku. Przez pewien czas był również wiceprezesem regionalnego oddziału pogotowia wodnego

- W swoim życiu uratował dziesiątki ludzkich istnień, był człowiekiem pełnym humoru, werwy, organizatorem wielu akcji społecznych, zawsze mającym swoje zdanie, walczącym o sprawy ratownictwa wodnego - podkreślił Antoni Szlagor.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Legendarny ratownik WOPR zmarł w wieku 70 lat

Burmistrz Żywca nie ukrywa, że śmierć Jerzego Ziomka to wielka strata dla całego miasta. Lokalni mieszkańcy pogrążyli się w głębokiej żałobie po przekazaniu im smutnych informacji o odejściu cenionego członka okolicznej społeczności.

- Dziś nasze miasto straciło wspaniałego, oddanego sprawie człowieka. Cześć Jego Pamięci - napisał Antoni Szlagor.

Nie żyje

Facebook.com/a.szlagor

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutne
 3. Ryszard Rynkowski niespodziewanie odwołał kolejny ślub, powód poraża. Jest w niezwykle trudnej sytuacji
 4. Na obrazku ukrywa się kot. 95% osób nie potrafi go znaleźć, zadanie dla wyjątkowo bystrych

O odejściu "Rumcajsa" poinformowali także jego koledzy z beskidzkiego oddziału WOPR w Żywcu. Wiadomość o śmierci Jerzego Ziomka pojawiła się na ich oficjalnym profilu facebookowym.

- Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł na wieczną służbę nasz Prezes Jerzy 'Rumcajs' Ziomek. Przez większość swojego życia zarażał swoją pasją kolejne pokolenia ratowników i pasjonatów - napisano we wpisie.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Nagle w szpitalu na Ukrainie zabrakło prądu. Niektórych pacjentów nie udało się odratować
 2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 3. Małgorzata Rozenek nie zamierza ochrzcić synka. Wraz z mężem podała ważne powody, fani gratulują odwagi
 4. Jerzy Owsiak opublikował emocjonalny wpis. Musiał interweniować, stanął oko w oko z policją
 5. Nowy zakaz obowiązuje od dziś. Maseczki są obowiązkowe w nowych miejscach, nikt nie miał pojęcia
 6. Idziesz jutro do Biedronki lub Lidla? Na półkach z produktami zobaczysz prawdziwe hity, ceny nie do pomyślenia
 7. Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani "Rolnik szuka żony" są zachwyceni

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News