nie żyje gwiazda Joanna Cortes
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 29 Września 2020

Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana przez Polaków aktorka. Rodzina przekazała tragiczne wieści

Nie żyje gwiazda uwielbiana przez Polaków. Wiadomość o jej odejściu zasmuciła wiele osób. Kobieta zmarła dziś rano w otoczeniu swojej rodziny. Nieprawdopodobnie smutne doniesienia zostały właśnie potwierdzone.

Nie żyje gwiazda, którą uwielbiali Polacy. Wiadomość z ostatniej chwili wstrząsnęła całym krajem. Rodzina pogrążyła się w smutku oraz rozpaczy. Wspaniała artystka odeszła dziś rano. Smutne doniesienia zostały oficjalnie potwierdzone.

Beata Szydło przekazała wiadomość o śmierciZ ostatniej chwili: śmierć nadeszła nagle, Beata Szydło pogrążyła się w smutku. Spływają kondolencjeCzytaj dalej

Nie żyje gwiazda uwielbiana przez Polaków. Wiadomość z ostatniej chwili zasmuciła wiele osób

Nie żyje Joanna Cortes, solistka, która od 1992 roku pracowała dla Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Kobieta odeszła dziś rano w otoczeniu swoich najbliższych. Smutne doniesienia wstrząsnęły wieloma osobami. Artystka była bardzo cenioną solistką.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Joanna Cortes w 1980 roku z wyróżnieniem ukończyła studia wyższe we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Jej debiut odbył się na scenie Opery Wrocławskiej. Była to partia Tatiany w "Eugeniuszu Onieginie". Z kolei jej występ Abigaille w "Nabuccu" Verdiego został okrzyknięty najciekawszym osiągnięciem w sezonie 1987/1988. Jej odejście jest ogromną stratą.

Joanna Cortes otrzymała Złotą Maskę za rolę Carmen. Duet z opery "Carmen" miała okazję śpiewać u boku Placido Domingo. Współpracowała również z Krzysztofem Pendereckim. Kobieta była niesamowicie cenioną artystką oraz laureatką całego mnóstwa prestiżowych nagród.

Otrzymała między innymi: Srebrny Pierścień w sezonie 1987/1988 za kreację Abigaille, którą stworzyła w "Nabucco" Verdiego, Złotą Maskę za rolę Carmen w Teatrze Wielkim w Łodzi, została również odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako Zasłużony dla Kultury "Gloria Artis".

Dzisiaj grzeje:

1. Niewiarygodne, co synowa Martyniuków wysłała im kurierem. Gdy zajrzeli do środka, zaniemówili

2. Kraj obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Aleksander. Polacy opłakują wybitnego mężczyznę „Z głębokim smutkiem i żalem…”

3. Dorota Gardias w szpitalu. Przygnębiające, nieoficjalne informacje

Kobieta miała nieprawdopodobną charyzmę sceniczną. Niestety dziś rano zmarła. Odejście tak świetnej artystki jest ogromną stratą. Joanna Cortes odeszła w otoczeniu osób sobie najbliższych. Z całego kraju spływają kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważne, Lidl bezzwłocznie wycofuje popularny produkt, który ma prawie każdy w domu. Może być zagrożeniem dla zdrowia
  2. Rosjanie odbiorą Polakom wielkie sportowe święto? Kibice są wściekli, możemy stracić uwielbianą imprezę sportową
  3. Groza w miejscu zamieszkania Krzysztofa Jackowskiego. Pilna ewakuacja, realne zagrożenie życia
  4. Już od jutra Polacy zapłacą więcej. Setki tysięcy osób jest nieświadomych szybkiej zmiany
  5. TVN alarmuje, wydano żółte ostrzeżenia. Niebezpieczna sytuacja dla wielu Polaków
  6. Beata nie mogła uporać się w wstydliwym problemem, sięgnęła po sok z pietruszki. Wystarczyły 2 tygodnie, by znów zaczęła cieszyć się życiem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News