Nie żyje wielki gwiazdor lat 70. i 80. Rodzina przekazała tragiczne informacje

Nie żyje wielki gwiazdor lat 70. i 80. Rodzina przekazała tragiczne informacje Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Nie żyje wielki gwiazdor kultowej grupy muzycznej z lat 70. i 80. Mężczyzna miał za sobą wspaniałą karierę. Był współtwórcą utworów, które przez dekady podbijały szczyty list przebojów. Płyta, którą nagrał wspólnie z zespołem, do dziś znajduje się na liście dziesięciu albumów z największą sprzedażą w całej historii muzyki.

Media obiegła tragiczna informacja o śmierci legendarnego gitarzysty, Petera Greena. Wokalista i gitarzysta w 1967 roku razem z basistą Johnem McVie i perkusistą Mickiem Fleetwoodem założył zespół Fleetwood Mac. Muzyk był genialnym multiinstrumentalistą. Grał na gitarach elektrycznej i akustycznej, na harmonijce ustnej, banjo i wiolonczeli. Przeboje, które współtworzył, na zawsze wpisały się w historię światowej muzyki.

Nie żyje Peter Green, wokalista grupy Fleetwood

Peter Green urodził się 29 października 1946 roku w Londynie, w rodzinie żydowskich imigrantów. Dziadkowie muzyka uciekli z terenów byłych Kresów do Wielkiej Brytanii przed prześladowaniami. Wielką pasją mężczyzny od najmłodszych lat była gra na gitarze. Do grona jego idoli należały legendy sceny muzycznej takie jak: Hank Marvin, B.B. King i Otis Rush. Pierwszym zespołem, do którego dołączył, była grupa Peter B's Looners, założona przez Petera Bardensa. W 1966 roku zespół nagrał jedyny singiel pt. "If you wanna be happy". Najpopularniejszym członkiem zespołu był Rod Stewart.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA:

Nieco później zaproponowano mu miejsce w zespole Bluesbreakers, gdzie grał u boku legendarnego Erica Claptona. Utwory nagrane z tą grupą, szczególnie piosenka "The Supernatural" były bardzo popularne na całym świecie. W czasie współpracy z formacją Peter Green poznał basistę Johna McVie i perkusistę Micka Fleetwooda, z którym stworzył zespół Fleetwood. Ich pierwszy album "Fleetwood Mac", zyskał ogromną sławę. Muzycy, chcąc osiągnąć brzmienie przypominające blues z lat 40., zdecydowali się na zakup mikrofonów z tamtych czasów. Dzięki temu ich płyta uznawana jest za ostatni album stricte bluesowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę

2. Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda telewizji

3. W ogródku lub na spacerze możesz natknąć się na "dzwony umarłych". Uważaj, są szalenie niebezpieczne

Pod koniec 1969 roku, Peter Green, przytłoczony oszałamiającą sławą, zaczął mieć problemy z narkotykami i zdrowiem psychicznym. Zdiagnozowano u niego schizofrenię, przez co spędził wiele miesięcy w szpitalach psychiatrycznych. Wkrótce później opuścił formację Fleetwood Mac i nagrał solową płytę. Muzyk znalazł się na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu "Rolling Stone". W sobotę, 25 lipca, prawnicy rodziny poinformowali, że legendarny wokalista nie żyje. Peter Green zmarł we śnie, przyczyny jego śmierci nie zostały podane do informacji publicznej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć
  2. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał wielki rodzinny dramat. Jego ojciec krzywdził go i matkę w najgorszy sposób
  3. Porażające doniesienia o uwielbianej gwieździe Polsatu. Jest źle, z każdym dniem coraz gorzej
  4. Kazimierz Marcinkiewicz szuka pracy. Treść ogłoszenia zwala z nóg
  5. Justyna poszła z synami na plażę. Bezczelność, usłyszała od nich komentarz, który ścina z nóg
  6. Nie żyje aktor znany z największych hitów z TVP, TVN i Polsatu. Żona przekazała tragiczne informacje
  7. Poważny spór na granicy Polski i Czech. Sprawa może trafić do Brukseli
  8. Większość babć znała moc liści laurowych. Mikstura z nich wcierana we włosy przynosi zaskakujące rezultaty
  9. Jest potwierdzenie. Większa część Polski zagrożona, lepiej się przygotować

Źródło: Gazeta.pl/Music Tet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News