Nie żyje 14. ofiara koronawirusa. Wiadomo, kim była i w jakim stanie się znajdowała

Nie żyje 14. ofiara koronawirusa. Wiadomo, kim była i w jakim stanie się znajdowała Źródło: Pixabay.com 1662222

Nie żyje kolejny polski pacjent zakażony koronawirusem, Ministerstwo Zdrowia przekazało smutne wiadomości. To już 14. ofiara szalejącej w kraju pandemii.

Nie żyje kolejny pacjent zakażony wirusem SARS-CoV-19. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło zgon 14 osoby, podano również bardzo niepokojące dane, dotyczące nowych przypadków zakażenia. Wiadomo kim jest zmarły mężczyzna, jaki był jego stan i w jaki sposób doszło do zakażenia.

Nie żyje kolejna ofiara koronawirusa

Ministerstwo zdrowia potwierdziło kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na terenie polski. Przeważająca liczba nowy pacjentów pochodzi z województwa mazowieckiego.

- Mamy 74 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego - poinformowało ministerstwo zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie żyje 80-letni mężczyzna

Jednocześnie przekazano informacje o śmierci kolejnego zakażonego pacjenta. To 80-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim. Senior przebywał na oddziale neurochirurgicznym, miał choroby współtowarzyszące, był mieszkańcem powiatu starachowickiego.

- Z przykrością informujemy, że jeden pacjent, u którego potwierdzono koronawirusa zmarł. Składamy głębokie wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim - przekazał Artur Berus, starosta skarżyski.

Dzisiaj grzeje: 1. Najnowsze dane dot. liczby zarażonych w Polsce. Informacje ministerstwa zdrowia mocno niepokoją

2. Wszyscy Polacy dostaną dziś identycznego SMS-a. Znamy jego treść

80-latek był jednym z 4 pacjentów oddziału neurochirurgicznego w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-19. Do zarażenia doszło przez kontakt z pielęgniarką, u której również wykryto wirusa. Kobieta pracowała na oddziale przez dwa dni, jest również zatrudniona w szpitalu w Grójcu koło Warszawy. To właśnie tam została zakażona.

- Cały oddział został natychmiast zamknięty. Mamy tam 48 osób z personelu i 17 pacjentów. Od wszystkich pobraliśmy wymazy do badań i cały czas czekamy na wyniki - powiedział dziś rano Leszek Lepiarz, dyrektor szpitala w Sakrżysku-Kamiennej w rozmowie z "Onetem".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Biedronka masowo wysyła Polakom SMS-y z ważną wiadomością. Potrzebna jest wasza pomoc
  4. Informacje o mamie Madzi porażają. Ujawniono, co robiła po śmierci córki
  5. Nie żyje 14. ofiara koronawirusa. Wiadomo, kim była i w jakim stanie się znajdowała
  6. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News