Potworna tragedia. Nie żyje 25 osób, mnóstwo rannych

Potworna tragedia. Nie żyje 25 osób, mnóstwo rannych Źródło: fot. youtube.com

25 osób straciło życie, a setki innych zostało rannych w wyniku tragedii, z którą dziś musi zmierzyć się Gwatemala. Potężna erupcja Wulkanu Ognia wyrzuciła w powietrze ogromną chmurę pyłu i gazów oraz wywołała paraliż komunikacyjny.

Uśpiony od 1979 Volcán de Fuego (Wulkan Ognia) obudził się dziś w godzinach przedpołudniowych. Jego erupcja wytworzyła ogromną chmurę, która wzniosła się na wysokość aż 10 kilometrów. W okolicy wulkanu znajduje się stolica kraju, Gwatemala z racji tego na miejscu prowadzona jest zakrojona na szeroką skalę akcja ewakuacyjna. Z racji opadu pyłu i braku dobrej widoczności zamknięto miejscowe lotnisko. Znajdujący się w departamencie Qezaltenango wulkan jest jednocześnie ogromną górą wznoszącą się na wysokość 3763 m. Ten fenomen geologiczny, jakby nie był ciekawy, pozbawił dziś życia i zdrowia wielu osób.

Gwatemala: wulkan zabił 25 osób

Wybuch Wulkanu Ognia wywołał panikę w prowincji go otaczającej i stolicy, oddalonej od góry od około 50 kilometrów. W pokłosiu erupcji zmarło już 25 osób, a ranił około setki. - Erupcja wulkanu Fuego jest najsilniejszą zarejestrowaną erupcją w ostatnich latach - oświadczył gwatemalski Krajowy Instytut Sejsmologii i Wulkanologi. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tragedia na Bulwarach Wiślanych. Kilkanaście osób w szpitalu
  2. Izabela Pek przerywa milczenie! Ujawnia kulisy skandalu w PiS
  3. Tragiczny wypadek! Piękna gwiazda zginęła w męczarniach
źródło: o2.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News