Nie spędzi już świąt z rodziną. Nie żyje słynny aktor, bliscy są załamani

Nie spędzi już świąt z rodziną. Nie żyje słynny aktor, bliscy są załamani Źródło: Pixbay.com / Kropekk

Nie żyje znany aktor. O jego śmierci właśnie poinformowała rodzina w mediach społecznościowych. To ogromna strata, biorąc pod uwagę fakt, w jak kultowe role wcielił się gwiazdor. Najbliższe święta rodzina spędzi bez niego, pogrążona w żałobie.

Nie żyje jedna z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych gwiazd kina. Aktor odszedł wczoraj nad ranem w wieku 95 lat. O jego śmierci jeszcze tego samego dnia wieczorem poinformowała córka we wpisie na Twitterze. To ogromna strata dla kinematografii. 

Nie żyje legendarny aktor i reżyser

Wczoraj rano w sędziwym wieku zmarł Tony Britton. Brytyjski aktor w chwili śmierci miał 95 lat. Mężczyzna jest kojarzony z ról w takich filmach jak "Dzień szakala", czy "Ta przeklęta niedziela". Grał w najbardziej kultowych produkcjach od początku lat 50. Britton swoją spektakularną karierę aktorską rozpoczął po II wojnie światowej po odbyciu służby wojskowej. Został dostrzeżony podczas występów w sztuce lokalnego amatorskiego teatru. Od tamtej pory jego kariera rozwijała się w ekspresowym tempie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktor był aktywny zawodowo przez kilkadziesiąt lat

Jak poinformowała córka Tony'ego Brittona, gwiazdor zmarł 22 grudnia nad ranem w wieku 95 lat. Informację o jego śmierci kobieta zamieściła na Twitterze

- Nasz ojciec, Tony Britton, zmarł dziś rano. Wspaniały aktor, reżyser, czarujący człowiek - napisała Fern Britton wczoraj w godzinach wieczornych.

Tony Brittton był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną Ruth miał dwójkę dzieci: Cherry Britton i Fern Britton, która pracuje jako prezenterka telewizyjna. Natomiast z drugiego małżeństwa z duńską rzeźbiarką narodził mu się jeszcze syn, aktor Jasper Britton. Mężczyzna osierocił łącznie trójkę dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzeczy, których nie wolno robić w Wigilię. Przynoszą nieszczęście na kolejny rok, lepiej uważać
2. Syn Królikowskiego opublikował straszne zdjęcie. Trudno utrzymać na nim wzrok

To bez wątpienia ogromna strata dla brytyjskiej kinematografii. Póki co nie zamieszczono informacji na temat daty i miejsca pogrzebu Tony'ego Brittona. Pogrążonej w żałobie rodzinie składamy szczere kondolencje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. Dagmara z "Królowych życia" pokazała, jak spędza święta. Wielu ją znienawidzi, druga połowa jest zachwycona
  4. Najlepszy sposób na świąteczną zgagę. Jest banalnie prosty i pomaga każdemu
  5. Odejście znanego dziennikarza wstrząsnęło Polakami w święta. Ujawniono list, jaki zostawił przed śmiercią, prawda wyszła dopiero po latach

Źródło: Onet.pl 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News