Nie żyje polski polityk. Był kandydatem w wyborach do Sejmu

Nie żyje polski polityk. Był kandydatem w wyborach do Sejmu Źródło: pikio.pl

Nie żyje polski polityk, który miał startować w tegorocznych wyborach. O śmierci jednego ze swoich kandydatów poinformowała oficjalnie jego partia.

Nie żyje jeden z kandydatów, który na jesieni miał znaleźć się na listach do senatu. Zmarł w wieku 59-lat, był wiceprzewodniczącym ważnego związku zawodowego. Zgodnie z obecnie obowiązującym kodeksem wyborczym, partia będzie mogła wystawić kogoś innego na jego miejsce na liście.

Nie żyje polityk, który miał wystartować w jesiennych wyborach

Zmarł Andrzej Chmielewski, kandydat do senatu z ramienia partii Samoobrona, założonej niegdyś przez Andrzeja Leppera. Polityk pełnił ważną funkcję w Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona, był jego wiceprezesem. Informacje o śmierci podał obecny przewodniczący ugrupowania, Lech Kuropatwiński. Oficjele Samoobrony żegnają ze smutkiem kolegę i składają rodzinie swoje kondolencje.

Andrzej Chmielewski znany był ze swojej działalności samorządowej. Działał w kwestii budowy obwodnicy Augustowa, pomagając mieszkańcom w organizacji protestów. Pracował również jako radny w województwie podlaskim, a także był wicemarszałkiem Podlasia.

Samoobrona ma ograniczony czas na wskazanie nowego kandydata

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W najbliższych wyborach Andrzej Chmielewski, miał wystartować z okręgu obejmującego Łomżę, Suwałki i północno-zachodnią część Podlasia (okrąg numer 59). Jego konkurentami o mandat senatorski miał być Kornel Morawiecki (PiS), Zenon Białobrzeski (PSL) oraz Janusz Wasilewski (Kukiz'15). Do czasu ogłoszenia nowego kandydata, wstrzymano drukowanie kart do głosowania w danym okręgu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kultowy aktor. Zmarł nagle, miał tylko 50 lat
2. Odkrył na co żona wydaje wszystkie pieniądze. Natychmiast się rozwiódł

Kontynuacja prac ma nastąpić dopiero wtedy, gdy komitet wyborczy potwierdzi nowego kandydata. Partia ma czas do 28 września, gdyż zgodnie z prawem wyborczym zmiana kandydata musi nastąpić najpóźniej 15 dni przed otwarciem lokali wyborczych. Ponadto, w zaistniałej sytuacji znika wymóg zbierania 2 tysięcy podpisów dla kandydata. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rossmann bardzo podpadł swoim klientkom. Horrendalne ceny za dostawę
  2. NAGIE zdjęcia gwiazdy Polsatu! To będzie prawdziwy skandal [ZDJĘCIA]
  3. Myślał, że w butelce jest woda. Po łyku miał przed oczami ciemność, wiadomo co spustoszyło mężczyźnie organizm
  4. Magda Gessler ostrzega tysiące Polaków pracujących w popularnym zawodzie. "To początek śmierci"
  5. Anna obudziła się w miejscu publicznym całkiem goła. Nie miała czym się okryć i gdzie uciec

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł